Barcelona może sprowadzić zastępcę Gaviego mimo problemów z FFP

Według Mundo Deportivo FC Barcelona w styczniu będzie mogła sprowadzić zastępcę Gaviego mimo przekroczenia limitu płacowego. Pensja nowego gracza nie może być jednak wyższa niż 80 procent zarobków pomocnika Blaugrany.

Gavi
Obserwuj nas w
IMAGO / Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Gavi
  • Gavi doznał bardzo poważnej kontuzji
  • Pomocnik Barcelony nie zagra do końca sezonu
  • Blaugrana może szukać jego zastępcy

Gavi wypadnie z gry do końca sezonu

Gavi doznał fatalnej kontuzji podczas meczu reprezentacji Hiszpanii z Gruzją. Choć nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu to media informują, że gracz uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie, co wyeliminuje go z gry do końca sezonu.

FC Barcelona mierząca się z problemami finansowymi będzie mogła sprowadzić jego zastępcę mimo przekroczenia limitów płacowych. Według Mundo Deportivo jego pensja nie może jednak przekroczyć 80 procent zarobków Gaviego, a wtedy klub nie będzie miał problemów z zarejestrowaniem nowego piłkarza. Z takiego przepisu regulaminu skorzystać można wtedy, gdy kontuzjowany zawodnik będzie pauzował minimum cztery miesiące.

Duma Katalonii transferu może dokonać jedynie podczas styczniowego okienka transferowego. Mimo pewnych udogodnień związanych z poważnymi kontuzjami klub nie ma możliwości sprowadzić nowego gracza, gdy okienko jest zamknięte.

Zobacz również: Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii skomentował fatalny uraz Gaviego

Komentarze