Barcelona może spróbować wypożyczyć napastnika Chelsea

Piłkarze FC Barcelony
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony

Romelu Lukaku niewykluczone, że wkrótce spróbuje swoich sił w Hiszpanii. Marca twierdzi, że FC Barcelona w obliczu kłopotów z przekonaniem do transferu Erlinga Haalanda i Roberta Lewandowskiego ma plan, aby wypożyczyć reprezentanta Belgii.

  • Romelu Luaku niewykluczone, że wkrótce zakotwiczy w Hiszpanii
  • Belgijski napastnik znalazł się na radarze FC Barcelony
  • Wieści na temat 28-latka przekazała Marca

Lukaku może zamienić Chelsea na Barcelonę

Romelu Lukaku broni aktualnie barw Chelsea, do której trafił z Interu Mediolan. Belg początek miał udany w klubie ze Stamford Bridge. Z czasem jednak zawodnik obniżył loty. Notowania reprezentanta Belgii jeszcze bardziej spadły, gdy Lukaku udzielił wywiadu włoskim mediom, dając do zrozumienia, że nie jest szczęśliwy w klubie z Londynu.

Belgijski piłkarz trafił do Chelsea w sierpniu 2021 roku za 113 milionów euro. Kontrakt zawodnika ze stołeczną ekipą obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Rynkowa wartość zawodnika wynosi natomiast 85 milionów euro.

Lukaku według najnowszych wieści hiszpańskiej Marki może wkrótce znów zmienić klub. FC Barcelona podobno poważnie bierze pod uwagę wypożyczenie byłego piłkarza Interu Mediolan, mając świadomość tego, że niełatwo będzie przekonać do transferu kogoś z dwójki Erling Haaland-Robert Lewandowski.

Lukaku w tej kampanii wystąpił w 23 spotkaniach Premier League, zdobywając w nich pięć bramek. Na koncie piłkarza jest też jedna asysta.

Czytaj więcej: Barcelona chce zaoferować nową umowę Nico

Komentarze