Kapitan Manchesteru City coraz bliżej FC Barcelony

Ilkay Guendogan ciągle nie podjął decyzji na temat swojej przyszłości, a FC Barcelona naciska na niemieckiego pomocnika. Duma Katalonii liczy na zakontraktowanie 32-latka na zasadzie wolnego transferu, co byłoby sporem wzmocnieniem składu bez większego wysiłku finansowego.

Ilkay Guendogan
PressFocus Na zdjęciu: Ilkay Guendogan
  • Ilkay Guendogan jest priorytetem transferowym Barcy
  • Kontrakt pomocnika z Man City wygasa 30 czerwca 2023 roku
  • Blaugrana zrobi wszystko, aby sprowadzić 32-latka

Ilkay Guendogan kuszony przez Dumę Katalonii

FC Barcelona od kilkunastu miesięcy zabiega o Bernardo Silvę, jednak pozyskanie Portugalczyka graniczy z cudem ze względu na wysokie wymagania finansowe Manchesteru City. Dlatego Blaugrana wzięła na swój celownik… innego pomocnika The Citizens – Ilkaya Guendogana.

66-krotny reprezentant Niemiec podczas letniego okienka transferowego może być do wzięcia za darmo, o ile nie przedłuży wygasającego kontraktu z Obywatelami. Z tej sytuacji chce skorzystać Duma Katalonii, która w lipcu nie będzie mogła pozwolić sobie na wielkie wydatki.

Według “The Athletic”, FC Barcelona coraz bardziej interesuje się Ilkayem Guendoganem, którego przeprowadzka do Hiszpanii ma być prawdopodobna.

Kapitan Manchesteru City w 37 meczach obecnego sezonu strzelił 4 gole i zaliczył tyle samo asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 25 mln euro.

Komentarze