Bayern Monachium kontynuuje zaciąg piłkarzy z RB Lipsk

Konrad Laimer
Pressfocus Na zdjęciu: Konrad Laimer

Bayern Monachium w trakcie letniego okienka transferowego pożegnał się z Corentinem Tolisso. Na jego miejsce Bawarczycy planują sprowadzić pomocnika RB Lipsk – Konrada Limera. Austriak miał przekazać już władzom Byków chęć odejścia do drużyny mistrza Niemiec.

  • Odkąd trenerem Bayernu jest Julian Nagelsmann, do Monachium trafiło już dwóch zawodników RB Lipsk
  • Kolejnym, który może pójść w ich ślady jest Konrad Limer
  • Austriak wyraził chęć przejścia do ekipy mistrza Niemiec

Nagelsmann chce kolejnego byłego podopiecznego

Bayern Monachium w zeszłym sezonie zatrudnił na stanowisko trenera Juliana Nagelsmanna. 34-latek postanowił do Monachium “zabrać ze sobą” z drużyny RB Lipsk Daytona Upamecano i Marcela Sabitzera. Zdaniem fanów Die Roten, takie rozwiązanie nie przyniosło jak do tej pory korzystnych rezultatów. Obaj piłkarze byli krytykowani w trakcie sezonu, a Austriak prawdopodobnie latem opuści szeregi Bawarczyków.

Mimo to Nagelsmann nie zamierza zmieniać swoich koncepcji i planuje transfer kolejnego zawodnika Byków. Tym razem na celowniku mistrzów Niemiec jest Konrad Laimer.  Austriak ma za sobą udaną kampanię w trakcie której w 42 meczach zanotował pięć trafień i sześć asyst. Według doniesień niemieckich mediów pomocnik jest zdecydowany na przenosiny do stolicy Bawarii.

Według dziennikarzy Sport Bild, Bayern Monachium jest przekonany, że Byki zgodzą się na sprzedaż Austriaka. W przyszłym roku wygasa jego kontrakt, a zawodnik zapowiedział, że nie zamierza go przedłużać. Wobec perspektywy utraty go za darmo, włodarze Lipska prawdopodobnie usiądą do negocjacji z Bawarczykami. Gdyby transfer doszedł do skutku, Laimer stałby się czwartym już wzmocnieniem Bayernu przed nowym sezonem. Wcześniej do klubu dołączyli już Mazroui, Gravenberch i Mane.

Zobacz też: Pavard na wylocie z Bayernu?

Komentarze