Aurier szuka klubu. Możliwe kontrowersyjne przenosiny

Serge Aurier
Serge Aurier Pressfocus

Serge Aurier przez ostatnie cztery lata reprezentował Tottenham. Iworyjczyk jest jednak aktualnie bez klubu i poszukuje nowej drużyny. Piłkarz chce pozostać w Premier League i niewykluczone, że dołączy do jednej z londyńskich drużyn.

  • Serge Aurier pozostaje bez klubu
  • Iworyjczyk grał ostatnio dla Tottenhamu i niewykluczone, że pozostanie w Londynie
  • Pozyskaniem 28-latka zainteresowane są bowiem drużyny z Premier League

Kontrowersyjne przenosiny są możliwe

Tego lata Tottenham przeszedł przemianę, której niewątpliwie potrzebował. Klub po długim czasie znalazł nowego trenera, a został nim Nuno Espirito Santo. Portugalczyk w zakończonym niedawno oknie transferowym otrzymał wiele wzmocnień. Ponadto z drużyny nie odszedł właściwie żaden ważny piłkarz. Londyn opuścili głównie zawodnicy zaawansowani wiekowo oraz ci niewiele wnoszący zespołu. Do tej grupy zalicza się Serge Aurier.

Iworyjczyk do Tottenhamu dołączył latem 2017 roku z Paris Saint-Germain. Kosztował 25 milionów euro, a klubie wiele sobie po nim obiecywali. Aurier nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Rozegrał 110 spotkań. Strzelił w nich 8 goli i zaliczył 17 asyst, ale od pewnego czasu nie miał miejsca w składzie. Koguty chciały sprzedać 28-latka. To się jednak nie udało i londyńczycy rozwiązali z nim umowę, która obowiązywała jeszcze przez rok..

Aurier wciąż ma przed sobą wiele lat gry, być może w czołowych ligach europejskich. Najchętniej pozostałby w Premier League. Kluby z tej ligi są zainteresowane zakontraktowaniem Auriera. W gronie chętnych znajduje się także Arsenal, który ma w kadrze jednego nominalnego prawego obrońcę. 28-latek nie wyklucza przenosin na Emirates Stadium.

Komentarze