Aston Villa obrała za cel gwiazdę LaLigi. W kontrakcie klauzula na 135 milionów euro

Według informacji pojawiających się na "Football Insider" Aston Villa znalazła nowy cel transferowy. Na ich celowniku jest Inaki Williams.

Inaki Williams
Obserwuj nas w
IMAGO / Ricardo Larreina Amador Na zdjęciu: Inaki Williams
  • Aston Villa rozważa transfer Inaki’ego Williamsa
  • Zawodnik jest wychowankiem Athleticu Bilbao
  • Napastnik zmienił reprezentację Hiszpanii i od 2022 roku gra w barwach Ghany

Inaki Williams może opuścić macierzysty klub

Inaki Williams mimo wielu ofert z innych klubów nie zdecydował się jeszcze opuścić zespołu z kraju Basków. Urodzony w Bilbao napastnik gra w “Los Leones nieprzerwanie od 2015 roku, gdy dołączył do seniorskiej drużyny. W tym czasie rozegrał już dla drużyny ze stadionu San Mames 395 meczów, w których 91 razy wpisał się na listę strzelców. W przeszłości dokonał zmiany reprezentacji. Po jednym spotkaniu w koszulce “La Roja” zdecydował, że będzie grał w rozgrywkach reprezentacyjnych dla Ghany.

Zainteresowana transferem 29-latka jest Aston Villa. Angielska drużyna widzi w nim idealnego kandydata do wzmocnienia formacji ofensywnej. Sprowadzenie WIlliamsa do Birmingham nie będzie jednak łatwym zadaniem. W jego kontrakcie znajduje się klauzula opiewająca na 135 milionów euro. Drugim czynnikiem jest długość kontraktu Baska z ekipą Bilbao. Umowa obowiązuję aż do 2028 roku. W przeszłości właściciele Athletic dowiedli, że nie są skłonni pójść na ustępstwa odnośnie kwoty transferu. Zatem drużyna Unai’a Emery’ego musi przygotować się do złożenia pokaźnej i lukratywnej propozycji.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze