Głośny kandydat do zastąpienia Szczęsnego w Juventusie

Maleje szansa na pozostanie Wojciecha Szczęsnego w Juventusie. Stara Dama zdaniem mediów rozgląda się za następcą Polaka. Według Tuttosport może nim zostać Emiliano Martinez.

Emiliano Martinez
Pressfocus Na zdjęciu: Emiliano Martinez
  • Wojciech Szczęsny prawdopodobnie zostanie latem sprzedany
  • Wysoka pensja Polaka jest dla klubu problemem
  • W miejsce 32-latka mógłby powędrować Emiliano Martinez

Emiliano Martinez przymierzany do Juventusu

Kontrakt Wojciecha Szczęsnego obowiązuje do końca czerwca 2024 roku, ale wiele wskazuje na to, że golkiper już po sezonie odejdzie z Juventusu. Klub poszukuje oszczędności, a reprezentant Polski pobiera stosunkowo wysokie wynagrodzenie. 

W gronie potencjalnych następców Szczęsnego wymienianych jest kilku zawodników, na czele z Gianluigim Donnarummą. Dziennikarze Tuttosport mają swojego faworyta do tej roli. Zgodnie z ich relacją, Juve rozważa pozyskanie skandalisty ostatniego mundialu – Emiliano Martineza

Argentyńczyk nie jest w najlepszych relacjach z trenerem Unaiem Emerym i może latem odejść z Aston Villi. Stara Dama planuje złożyć za niego ofertę transferową. Warunkiem pozyskania Martineza jest jednak wcześniejsza sprzedaż Szczęsnego. Niewykluczone, że do transakcji zostanie włączony Weston McKennie, którego zespół z Birmingham widziałby chętnie w swoich szeregach. 

Także u nas: Pogba przebił Neymara. Tyle Juventus płaci za minutę jego gry

Komentarze