Asensio mógł opuścić Real. Czołowe kluby były zainteresowane

Marco Asensio
Marco Asensio Pressfocus

Marco Asensio na prośbę Carlo Ancelottiego pozostał w Realu Madryt. Pozyskaniem Hiszpana były zainteresowane czołowe kluby.

  • Marco Asensio był przymierzany tego lata to wielu klubów
  • Hiszpan miał konkretne propozycje z Serie A i Premier League
  • Jedna z drużyn chciała dokonać transferu definitywnego

Asensio walczy o swoje w Realu Madryt

Kilka lat temu hiszpańskie media przekonywały, że Marco Asensio w przyszłości wywalczy Złotą Piłkę. Rzeczywistość okazała się inna, ponieważ Hiszpan miał poważne problemy zdrowotne. Nie potrafił także utrzymać dobrej formy sportowej przez dłuższy czas.

W Realu Madryt Asensio nie może być pewny miejsca w wyjściowej jedenastce. Wobec tego latem rozważał zmianę barw klubowych. Fakt ten w programie El Larguero jakiś czas temu potwierdził agent zawodnika.

Braliśmy pod uwagę wypożyczenie do innej drużyny z najwyższego poziomu, aby jak najszybciej wrócić na odpowiedni poziom. W tej kwestii nie miałoby dla nas znaczenia, czy byłaby to Hiszpania, czy klub z zagranicy. Jednak dosłownie cztery dni temu Carletto (Ancelotti) powiedział Marco, żeby został – wyjaśnił menadżer Hiszpana.

Cadena SER wyjawiła kluby, który były chętne na pozyskanie Asensio. 25-latka wypożyczyć chciał Milan. Taką ofertę złożył również Tottenham. Najbardziej konkretny był jednak Arsenal. Kanonierzy oferowali 40 milionów euro, ale transakcja nie doszła do skutku. Być może temat wróci w następnych oknach transferowych. Asensio niedawno udowodnił, że wciąż jest w stanie grać na wysokim poziomie. Zdobył hat-tricka przeciwko piłkarzom z Majorki.

Czytaj także: ¡Que partidazo! #32 Rock’n’roll na Santiago Bernabeu

Komentarze