Arsenal szasta gotówką. Chce kupić obrońcę

Lisandro Martinez (z prawej)
Pressfocus Na zdjęciu: Lisandro Martinez (z prawej)

Arsenal niedługo zbliży się do wydania stu milionów euro tego lata. Na tym nie koniec, ponieważ londyńczycy walczą o obrońcę Ajaxu Amsterdam.

  • Lisandro Martinez może tego lata trafić do Premier League
  • Takie marzenie ma Arsenal
  • Londyńczycy usilnie zabiegają o transfer Argentyńczyka

Arteta chce nowego obrońcę

W sezonie 2021/2022 Arsenal nie awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ponieważ zajął piąte miejsce w tabeli Premier League. Mimo tego w Londynie nie zakręcili kurka z pieniędzmi. Wręcz przeciwnie. Mikel Arteta dostanie sporo wzmocnień. Jednym z nich ma być Lisandro Martinez, który aktualnie reprezentuje Ajax.

Arsenal jest zdecydowany na pozyskanie argentyńskiego środkowego obrońcy, który w minionym sezonie zagrał 37 razy w barwach Ajaxu (jeden strzelony gol i cztery asysty). 24-latek swoje umiejętności prezentował między innymi w Lidze Mistrzów, wiec londyńczycy starają się o gracza z doświadczeniem na arenie międzynarodowej.

Do Amsterdamu trafiła już pierwsza oferta za Martineza. Opiewała ona na 30 milionów euro, czyli delikatnie poniżej wyceny według portalu Transfermarkt. Propozycja angielskiego klubu nie spotkała się a aprobatą Ajaxu, który stracił już wystarczająco wielu ważnych zawodników (Ryan Gravenberch, Andre Onana, Noussair Mazraoui, a wkrótce Sebastian Haller).

Londyńczykom zależy na Martinezie, więc zaproponowali za piłkarza 40 milionów euro z bonusami. Mimo tego Ajax nie zgodzi się na sprzedaż za tę kwotę. Holenderski klub oczekuje za 24-latka aż 50 milionów euro. Należy nadmienić, że w kontakcie z agentem Argentyńczyka jest Manchester United.

Czytaj także: Nowa era w Premier League. City i Liverpool wyznaczają kierunek

Komentarze