Talent rewelacji La Liga na liście życzeń Arsenalu

Martin Zubimendi zdążył przykuć już uwagę wielu europejskich zespołów, które chętnie widziałyby go w swoich szeregach. Redakcja football.london donosi, że Arsenal złoży w najbliższych miesiącach ofertę za pomocnika Realu Sociedad.

Martin Zubimendi
Pressfocus Na zdjęciu: Martin Zubimendi
  • Arsenal przygląda się sytuacji Martina Zubimendiego
  • Kanonierzy planują złożyć za niego latem ofertę
  • Pomocnik dobrze czuje się jednak w Realu Sociedad i nie myśli o odejściu

Zubimendi podkreśla przywiązanie do Realu Sociedad

Real Sociedad rozgrywa znakomity sezon, a duża w tym zasługa poszczególnych zawodników, którzy wskoczyli na wyższy poziom. Wśród nich wymienić można Martina Zubimendiego. Hiszpan postrzegany był przez FC Barcelonę jako następcą Sergio Busquetsa. Na drodze transferu stanęła jednak wysoka cena 24-latka.

Poza Dumą Katalonii pomocnik Realu Sociedad wzbudził również zainteresowanie na Wyspach. Arsenal, jak donosi redakcja football.london zamierza postarać się o transfer Zubimendiego. 

24-latek w obecnym sezonie przedłużył kontrakt z obecnym klubem, a jego klauzula odstępnego wynosi 60 milionów euro. Sam zawodnik odniósł się do niej sugerując, że zależy mu na pozostaniu w La Liga.

– Abstrahując od mojej klauzuli, kiedy ktoś chce być w danym klubie, to pieniądze nie mają znaczenia. Myślę, że jest ona odpowiednio ustanowiona, zachowując wszelkie proporcje mojego kontraktu. To wszystko. Spodziewam się spokojnego lata – stwierdził w rozmowie z dziennikiem Sport. 

Sprawdź: Arsenal chce hitowego transferu. Liczy na korzystną cenę

Komentarze