Franck Kessie
Franck Kessie PressFocus

Arsenal i Tottenham rywalizują o Kessiego

Franck Kessie to w trakcie trwającego sezonu jeden z najmocniejszych punktów AC Milanu. Tymczasem CalcioMercato.com przekonuje na swoim łamach, że środkowy pomocnik znalazł się na celowniku dwóch stołecznych klubów z Premier League.

Franck Kessie znalazł się w kręgu zainteresowania Arsenalu FC i Tottenhamu Hotspur, sugerują włoscy dziennikarze. Jeśli doszłoby do transakcji z udziałem piłkarza, to ten spróbowałby swoich sił w drugiej z pięciu najmocniejszych lig na Starym Kontynencie.

Ciekawostką jest fakt, że jeszcze kilka miesięcy temu postrzegany obecnie za mocny punkt zespołu zawodnik, był na wylocie z klubu z Lombardii. Dzisiaj natomiast trudno sobie wyobrazić drugą linię Rossonerich bez 23-latka.

Były zawodnik Atalanty BC w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 17 meczach, notując w nich cztery trafienia i trzy asysty. Obecna umowa zawodnika z klubem z miasta mody obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Milan jest świadomy tego, że Kessie budzi zainteresowanie czołowych klubów. W każdym razie działacze teamu z Mediolanu nie biorą pod uwagę sprzedaży zawodnika za mniej niż 45 milionów euro (41 milionów funtów).

Kessie trafił do mediolańskiej ekipy w 2017 roku, najpierw na wypożyczenie, a po dwóch latach został wykupiony za 24 miliony euro. Przypomnijmy, że za samo wypożyczenie zawodnika Rossoneri zapłacili osiem milionów euro Atalancie. Jak dotąd Iworyjczyk wystąpił łącznie w 151 meczach Milanu, notując w nich 20 trafień i 12 asyst.

Komentarze