Paris-Saint Germain pozbędzie się niechcianego napastnika

Mauro Icardi
PressFocus Na zdjęciu: Mauro Icardi

Paris-Saint Germain jest bliskie pozbycia się problemu w postaci Mauro Icardiego. Fabrizio Romano przekazał w środę najnowsze informacje na temat sytuacji Argentyńczyka. Dziennikarz ujawnił, że napastnik jest już w trakcie finalizacji negocjacji z Galatasaray. 29-latek uda się do Turcji na roczne wypożyczenie.

  • Mauro Icardi już w trakcie lata był na wylocie z Paris-Saint Germain
  • Nie stawia na niego szkoleniowiec Christophe Galtier
  • Argentyńczyk jest w trakcie finalizowania rocznego wypożyczenia do Galatasaray

Icardi niepotrzebny w Paryżu

Mauro Icardi jest od dłuższego czasu problemem dla zarządu Paris-Saint Germain. Zanany z niepokornego charakteru napastnik pełni jedynie rolę rezerwowego w zespole, a w swoich planach nie widzi go Christophe Galtier, który nie powołał go jak dotąd jeszcze na żaden mecz Ligue 1. Klub starał się latem znaleźć mu nowy klub, ale nie było o to łatwo.

Napastnikowi nie spieszy się do odejścia, bo w Paryżu może liczyć na bardzo wysoką pensję. Mimo to klub postanowił pozbyć się go jeszcze w trakcie rundy jesiennej. Fabrizio Romano przekazał, że Argentyńczyk jest w trakcie finalizowania negocjacji z Galatasaray. Przeniesie się tam na zasadzie rocznego wypożyczenia. W najbliższych dniach ma udać się do Turcji, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z nowym pracodawcą.

Od czasu transferu w 2019 roku napastnik nigdy na dobre nie przebił się do wyjściowego składu drużyny. W trakcie trzech sezonów na Parc des Princes napastnik rozegrał 92 mecze. Strzelił w nich 38 bramek i zanotował 10 asyst. Jego kontrakt z PSG jest ważny jeszcze do końca czerwca 2024 roku.

Przeczytaj też: Znamy szczegóły kontraktu Mbappe. Określenie “astronomiczne” to mało powiedziane

Komentarze