Znamy szczegóły kontraktu Mbappe. Określenie “astronomiczne” to mało powiedziane

Kylian Mbappe
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe latem był bliski przenosin do Realu Madryt, ale ostatecznie zdecydował się na pozostanie w Paris-Saint Germain. Jednym z argumentów za pozostaniem była znaczna podwyżka zarobków. Do sieci wyciekły szczegółowe dane dotyczące kontraktu Francuza. Liczby przyprawiają o zawrót głowy.

  • Kylian Mbappe latem miał przenieść się do Realu Madryt, jednak w ostatniej chwili zdecydował się na pozostanie w PSG
  • Włodarze mistrzów Francji złożyli mu ofertę nie do odrzucenia
  • Zgodnie z informacjami angielskich mediów, napastnik otrzymał 125 milionów euro za sam podpis pod nową umową

Pieniądze, które przekonały Mbappe do pozostania w Paryżu

Włodarze Pari-Saint Germain długo i wytrwale walczyli o zatrzymanie Kyliana Mbappe w klubie. Francuz zdaniem mediów miał już wstępne porozumienie z Realem Madryt, a niektórzy dziennikarze poinformowali o jego przybyciu do zespołu Królewskich. W ostatnim momencie temat transferu padł – napastnik zdecydował się na pozostanie w Paryżu.

Decyzja Mbappe była prawdziwym ciosem dla Los Blancos. Wielu piłkarzy Realu Madryt dało wyraz swojemu rozczarowaniu w mediach społecznościowych. W ostatnich dniach do sieci wyciekły szczegółowe dane dotyczące nowego kontraktu, jaki 23-latkowi zaoferowało PSG. Liczby robią ogromne wrażenie. 

Do szczegółów kontraktu Mbappe dotarli dziennikarze The Times. Zgodnie z ich ustaleniami, Francuz może liczyć w ekipie mistrza Francji na zarobki na gigantycznym poziomie. Za sam odpis zawodnik otrzymał bonus w wysokości 125 milionów euro. Ponadto klub zobowiązał się zapłacić mu 250 milionów euro za trzy lata gry. Czyni to z 23-latka najlepiej zarabiającego piłkarza na świecie.

U nas również: Mbappe otwarcie o relacjach z Neymarem. “Mam dużo szacunku do niego”

Komentarze