Piłki w siatce
Piłki w siatce fot. Sport Pictures

Algierczyk zostanie w Fiorentinie?

Fiorentina chciałaby zatrzymać w zespole na kolejny sezon algierskiego skrzydłowego Rachida Ghezzala. 28-latek do tej pory występował we włoskim zespole na zasadzie wypożyczenia z Leicester City.

Czytaj dalej…

Ghezzal na Stadio Artemio Franchi trafił we wrześniu ubiegłego roku na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. Aby pozyskać zawodnika na stałe, Fiorentina musiałaby wyłożyć 9,7 miliona euro, a na taki wydatek nie jest aktualnie gotowa.

Jak informuje Footmercato.net, przedstawiciele Fiorentiny liczą na przekonanie władz Leicester City na przedłużenia wypożyczenia o kolejny sezon, co nie będzie jednak łatwe. Klub Premier League na razie nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem, optując za definitywnym rozstaniem z zawodnikiem.

Fiorentina pod presją

Klub z Florencji nie może długo zwlekać z podjęciem decyzji w sprawie ewentualnego wykupienia Ghezzala, bowiem jego pozyskaniem zainteresowanych ma być również kilka innych klubów włoskiej Serie A.

Zawodnik zwrócił na siebie ich uwagę występami w ostatnim sezonie, w którym zaliczył 21 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając tylko jednego gola i notując tylko jedną asystę.

Komentarze