Wygrana Milanu, gole i asysty Polaków w Serie A

Bartosz Bereszyński
Pressfocus Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński

Na niedzielę zostało zaplanowanych sześć spotkań we włoskiej Serie A. W pierwszym meczu AS Roma wygrała z Genoą CFC 1:0 (1:0). Później zgodnie z planem po wygraną sięgnął AC Milan (2:0). Warto odnotować, że po raz pierwszy w swojej karierze w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy do siatki trafił Arkadiusz Reca. Z gola cieszył się również Bartosz Bereszyński, którego Sampdoria zremisowała 2:2 z Cagliari. W ostatnim niedzielnym meczu Napoli pewnie 3:1 pokonało Bolognę, a dwie asysty na swoje konto w tym meczu zapisał Piotr Zieliński.

Skromny triumf faworyta

Nie było niespodzianki w pierwszej niedzielnej potyczce. Na Stadio Olimpico AS Roma wygrała z Genoą CFC 1:0 (1:0). Jedyna bramka padła w 24. minucie. Zdobył ją Gianluca Mancini, który skorzystał z dośrodkowania Lorenzo Pellegriniego.

Pełna relacja z meczu >

Milan rusza w pogoń za Interem

AC Milan zgodnie z planem uporał się na wyjeździe z Hellas Werona, wygrywając 2:0 i zbliżając się w tabeli do prowadzącego Interu. Gole zdobywali Diogo Dalot i Rade Krunić.

Arkadiusz Reca z drugim golem

Piłkarze Crotone pokonali Torino 4:2, a swoją cegiełkę do końcowego wyniku dołożył Arkadiusz Reca. Były gracz Wisły Płock strzelił do siatki we włoskiej Serie A po raz drugi w karierze. Uczynił to w 80. minucie, gdy po dograniu piłki przez Adama Ounasa popisał się atomowym strzałem tuż sprzed linii pola karnego.

Sześć goli we Florencji

Choć to Fiorentina obejmowała dwukrotnie prowadzenie, większy niedosyt mogą odczuwać goście. Parma strzeliła bramkę na 3:2 w 90. minucie gry, kiedy po dograniu Roberto Inglese do siatki trafił z bliska Valentin Mihaila. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do gospodarzy. Ci wyrównali w 94. minucie gry.

Trafienie Bereszyńskiego nie wystarczyło

Cagliari udało się na Stadio Luigi Ferraris po trzecie zwycięstwo z rzędu. Zawodnicy z Sardynii po pierwszej połowie byli blisko, gdyż wygrywali 1:0. Sampdoria strzeliła jednak dwa gole i prowadziła 2:1. Do remisu w ostatniej akcji doprowadził jednak Radja Nainggolan.

Pełna relacja z meczu>

Dwie asysty Zielińskiego

Piotr Zieliński ponownie potwierdził, że znajduje się w bardzo wysokiej formie. Reprezentant Polski tym razem przyczynił się do zwycięstwa Napoli nad Bolonią Łukasza Skorupskiego. Podopieczni Gennaro Gattuso wygrali 3:1, a Zieliński asystował przy dwóch golach swojego zespołu.