Wyciekły rozmowy dotyczącę tajnego porozumienia Juventusu z Ronaldo

Juventus jest aktualnie pod baczną obserwacją organów ścigania. La Gazzetta dello Sport przekazała natomiast, że szefowie klubu z Turynu podpisali tajną umowę związaną z wypłatą konkretnej sumy pieniędzy z poszczególnymi zawodnikamio. Wcześniej bagatelizowany był temat, którym zajmowały się media, odnoszą się do tego, że Cristiano Ronaldo żąda od Bianconerich mniej więcej 19,9 miliona euro.

Cristiano Ronaldo
fot. PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
  • Juventus jest ostatnio na cenzurowanym w związku z kreatywną księgowością, którą prowadził
  • Nowe informacje w sprawuie przekazała La Gazzetta dello Sport
  • Na świeczniku jest przede wszystkim Cristiano Ronaldo

Szefowie Juve prowadzili rozmowy o tajnym porozumieniu z Ronaldo

Juventus miał zawrzeć podobno porozumienie z kilkoma zawodnikami w sprawie wypłaty konkretnej sumy pieniędzy. Miało to mieć miejsce w trakcie czasu pandemicznego. Poszczególni gracze zgodzili się na obniżkę pensji, by po jakimś czasie nieoficjalnie otrzymać pieniędze.

Wcześniej pojawiła się informacja, że ​​mimo porozumienia dokument w sprawie wynagrodzenia Portugalczyka podpisał tylko były dyrektor Juventusu Fabio Paratici, ale nie ma na nim podpisu Cristiano Ronaldo.

W ramach toczącego się śledztwa prokuratorskiego w sprawie oszustw finansowych Bianconerich zbadano negocjacje szefa klubu w sprawie porozumienia z Portugalczykiem. 20 kwietnia 2021 roku szef działu prawnego Juventusu Cesare Gabasio napisał na jednym, z komunikatorów: “Pierwszym, który jest gotowy do podpisania umowy, jest Cristiano”. Trzy dni później, 23 kwietnia, sekretarz klubu Paolo Morganti napisał na tym samym czacie grupowym: “Cristiano podpisał. Ma kopie wszystkich dokumentów. “Dzienki” – odpowiedział ówczesny dyrektor sportowy Juventusu Federico Cherubini.

Prokuratura uważa, że ​​ta rozmowa dotyczy tajnej umowy z Ronaldo na 19,9 mln euro.

Czytaj więcej: Adrien Rabiot opuści Juventus? Francuz nie zamyka sobie żadnej furtki

Komentarze