Napastnik Atalanty przedwcześnie skończy sezon?

Duvan Zapata
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Duvan Zapata

To może być koniec sezonu dla Duvana Zapaty. Napastnik Atalanty Bergamo leci do Finlandii na specjalistyczne konsultacje w sprawie kontuzji, którą leczył kilka tygodni. Kolumbijczyk wrócił na plac gry w przegranym przez piłkarzy z Lombardii meczu z Cagliari jako rezerwowy. Jego występ trwał jednak zaledwie kilkanaście minut, a napastnik ponownie zaczął utykać. Istnieje duże ryzyko, że odnowiła się kontuzja mięśnia przywodziciela uda.

  • Duvan Zapata wrócił na boiska Serie A po wyleczeniu kontuzji, jednak po kilkunastu minutach opuścił plac gry z podejrzeniem odnowienia urazu
  • Napastnik leci do Finlandii na konsultacje medyczne
  • Kolumbijczyk mógł zimą trafić do Newcastle United, ale Atalanta odrzuciła ofertę

Duvan Zapata leci do Skandynawii na konsultacje medyczne

Atalanta wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie, w którym potwierdziła, że Zapata leci do Finlandii na konsultacje medyczne z profesorem Sakari Orava. Wśród jego poprzednich pacjentów były takie gwiazdy światowej piłki jak David Beckham, Giacomo Bonaventura czy Bryan Cristante.

Jeśli okaże się, że Duvan Zapata będzie musiał przejść operację to sezon dla Kolumbijczyka będzie skończony. Napastnik w tym sezonie wystąpił w 23 meczach w barwach Atalanty strzelając 12 goli i zaliczył siedem asyst.

Dobra forma Zapaty z początku tej kampanii zaowocowała w styczniu ofertą transferową z Newcastle United. Zdaniem mediów Anglicy proponowali za kolumbijskiego gracza około 40 milionów euro. La Dea, sprzedając Gosensa do Interu Mediolan i wypożyczając Roberto Piccoliego do Genoi, postanowiła odrzucić tą ofertę, aby jeszcze bardziej nie osłabiać drużyny. Kolumbijczyk w ostatnim czasie więcej czasu spędzał w gabinetach lekarskich niż na boisku, dlatego jego sprzedaż pewnie i tak nie byłaby odczuwalna dla Gian Piero Gasperiniego.

Duvan Zapata jest jednym z najdroższych piłkarzy kupionych przez Atalantę, gdzie najpierw trafił na dwuletnie wypożyczenie za 14 mln euro, a następnie został wykupiony za kolejne 12 mln euro. Jego obecna umowa wygasa w czerwcu 2023 roku, dlatego władze klubu muszą szybko się zdecydować czy sprzedać napastnika latem czy próbować przedłużyć kontrakt.

Zobacz również: Bastoni i Inzaghi zawieszeni. Lautaro Martinez ukarany grzywną

Komentarze