Talenty czarują w Serie A. Wielkie kluby już czają się z ofertami

Felix Afena-Gyan
PressFocus Na zdjęciu: Felix Afena-Gyan

Piotr Dumanowski i Dominik Guziak z Eleven Sports w cotygodniowym artykule dla Seriea.pl poruszyli tym razem temat młodych i zdolnych piłkarzy, którzy grają w lidze włoskiej. Ich zdaniem wielu z tych zawodników zrobi większe kariery, a to, co prezentują w obecnym sezonie jest podstawą, aby tak myśleć.

  • Najgłośniejszym przypadkiem, także z marketingowego punktu widzenia, jest Felix Afena-Gyan z AS Roma
  • Bogatsze kluby obserwują jednak wielu innych, na czele z Samuele Riccim, który robi furorę w Empoli
  • Młodzież wprowadza odważnie także Bologna

Największe talenty Serie A

We Włoszech nie brakuje piłkarzy, którzy mogą stać się w niedalekiej przyszłości gwiazdami swoich klubów. W tych mniejszych lub mniej zamożnych młodzież odgrywa ważne role, jednocześnie pokazując się bogatszym i dając szansę swojemu obecnemu pracodwacy na zarobienie konkretnych kwot przy transferach. Jednym z najważniejszych celów klubów z Serie A i Premier League jest Samuele Ricci z Empoli. Młody rozgrywający jest ważną postacią drużyny, która nadspodziewanie dobrze radzi sobie w lidze włoskiej.

Znacznie głośniej było jednak o piłkarzu Romy, ale też dlatego, że za jego wyczynem poszła reakcja Jose Mourinho, która stała się viralem w mediach społecznościowych. Felix Afena-Gyan strzelił dwa gole w meczu z Genoą, które dały Romie wygraną, a w nagrodę od swojego trenera otrzymał nowe buty za 800 euro. Więcej niż o wyczynie młodego zawodnika mówiło się o geście Mourinho.

AS Roma czy Empoli wkrótce mogą sporo zarobić na takich piłkarzach. Oczywiście pod warunkiem, że nagle nie złapią poważnego urazu, eliminującego ich z gry na dłuższy czas lub nie obniżą znacznie lotów.

Cały tekst “Młodzi, zdolni, o których jeszcze usłyszymy” przeczytasz na Seriea.pl.

Komentarze