SSC Napoli wiąże długofalowe plany z reprezentantem Gruzji

Chwicza Kwaracchelia niedawno trafił do SSC Napoli. Tymczasem już pojawiają się plotki związane z przyszłością zawodnika. Najnowsze wieści są takie, że Gruzin może wkrótce przedłużyć umowę z klubem ze Stadio Diego Armando Maradona.

Chwicza Kwaracchelia
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Chwicza Kwaracchelia
  • Chwicza Kwaracchelia błyskawicznie zaaklimatyzował się w SSC Napoli
  • Griziński zawodnik szybko stał się pierwszoplanową postacią ekipy z Serie A
  • Możliwe, że wkrótce zawodnik przedłuży swój kontrakt z ekipą ze Stadio Diego Armando Maradona

Chwicza Kwaracchelia może związać się z Napoli do 2028 roku

Chwicza Kwaracchelia dołączył do SSC Napoli w lipcu minionego roku z Dinamo Batumi. W tej kampanii wystąpił łącznie w 30 spotkaniach. Strzelił w nich 14 goli i zaliczył 16 asyst.

Dobra postawa gruzińskiego zawodnika skutkowała tym, że zainteresowały się nim kluby z całej Europy. Dziennikarz Santi Aouna przekonuje, że Kwaracchelia może niebawem przedłużyć kontrakt z klubem z Neapolu.

Gruzin ma parafować umowę o 12 miesięcy. Jednocześnie jego kontrakt miałby obowiązywać do końca czerwca 2028 roku. Taki stan rzeczy sprawiłyby, że Kwaracchelia mógłby liczyć na podwyżkę. Pensja piłkarza wzrosłaby z miliona do 2,5 miliona euro rocznie. Dla porównania Victor Osimhen może liczyć na apanaże w wysokości pięciu milionów euro rocznie.

Jednocześnie władze Azzurrich mogą być otwarte do sprzedaży reprezentanta Gruzji, ale nie wcześniej niż latem przyszłego roku. Napoli oczekuje za gracza co najmniej 100 milionów euro.

Czytaj więcej: Zieliński odniósł się do odnowienia kontraktu z Napoli

Komentarze