Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Sky: Juve gotowe na rozstanie z Dybalą

Według doniesień Sky Sport Italia i SportItalia przedstawiciele Juventusu FC przygotowują propozycję dla Manchesteru United w sprawie pozyskania Romelu Lukaku. W zamian za Belga mistrzowie Włoch są gotowi zaoferować Paulo Dybalę.

Czytaj dalej…

Argentyński napastnik jest wyceniany przez działaczy klubu z Piemontu na mniej więcej 100 milionów euro. Z kolei 85 milionów euro klub z Old Trafford oczekuje za Lukaku, co wiązałoby się z tym, że w przypadku ewentualnej finalizacji transakcji na konto Juventusu wpłynęłaby jeszcze kwota bliska 15 milionów euro.

SportItalia sugeruje, że jednym ze zwolenników pozyskania belgijskiego napastnika przez Juve jest szkoleniowiec Maurizio Sarri. Były zawodnik Evertonu miałby być w turyńskiej ekipie środkowym napastnikiem. Z kolei przymierzany obecnie do tej roli Cristiano Ronaldo miałby rządzić i dzielić przy takim rozwoju wydarzeń na lewym skrzydle.

Dodatkowego smaczku sprawie dodaje, że od dłuższego czasu zainteresowanie Lukaku wyraża mediolański Inter. Jest to o tyle ciekawe, że w przypadku ewentualnego transferu Belga do Juventusu, klub z Lombardii byłby skazany na Mauro Icardiego.

Tymczasem warto odnotować, że wiceprezydent Juve w osobie Pavla Nedveda we wczorajszej rozmowie ze Sky Sport Italia zakomunikował, że Dybala przyciągnął zainteresowanie kilku ekip. W każdym razie cały czas decydenci Bianconerich czekają na konkrety. Podobno w gronie klubów zainteresowanych pozyskaniem Dybali znajdują się Paris Saint-Germain, czy Tottenham Hotspur.

Warto też dodać, że reprezentant Argentyny nie kwapi się do zmiany klubu. Dybala ma wrócić wcześniej ze swoich wakacji, co ma mieć miejsce w tym tygodniu. Były piłkarz US Palermo ma odbyć rozmowę z trenerem Starej Damy, po której powinna zostać określona przyszłość zawodnika.


Komentarze