1. kolejka Serie A: kłopoty Milanu, emocje do samego końca w meczu Interu [WIDEO]

Bartosz Bereszyński
PressFocus Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński

Wyniki 1. kolejki Serie A. Milan z pewnymi problemami pokonał na swoim terenie Udinese 4:2. Trzy punkty zdobyli także gracze Atalanty, którzy ograli Sampdorię 2:0. W Lecce miejscowi zawodnicy długo remisowali z Interem 1:1, ale mediolańczycy zdołali zapewnić sobie wiktorię w doliczonym czasie gry. W czwartej konfrontacji Monza przegrała z Torino 1:2. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli ze wszystkich spotkań.

Zwycięstwa mistrzów Włoch, Atalanty, Interu i Torino

Milan mierzył się na San Siro z Udinese. Mistrzowie Włoch szybko stracili pierwszego gola, bo w drugiej minucie trafił Rodrigo Becao. Z karnego wyrównał Theo Hernandez, a prowadzenie Milanowi dał Ante Rebić. Goście dobrze zaczęli i dobrze zakończyli pierwszą część gry. W doliczonym czasie gola na 2:2 zdobył Adam Masina.

Po przerwie mistrzowie Włoch przechylili jednak szalę wiktorii na swoją korzyść i triumfowali 4:2. W drugiej potyczce Sampdoria przegrała z Atalantą 0:2. Bereszyński grał dla klubu z Genui przez 58 minut.

Lecce podejmowało Inter Mediolan. Wicemistrzowie Włoch szybko objęli prowadzenie po trafieniu Romelu Lukaku. Gospodarze zdołali jednak wyrównać. Bramka z początku drugiej połowy finalnie nie dała Lecce ani jednego punktu. W doliczonym czasie gry gola na wagę trzech oczek zdobył bowiem Denzel Dumfries. W czwartej konfrontacji Monza rywalizowała z Torino. Ostatecznie Byki triumfowały 2:1. Karol Linetty zagrał całe spotkanie dla gości.