Juventus wykonał cel, grali Polacy

Juventus pokonał Hellas Weronę (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki Serie A. Autorem jedynego gola był Moise Kean.

Moise Kean
  • Juventus zaliczył 18. zwycięstwo w tym sezonie ligi włoskiej
  • Hellas Werona schodziła z placu gry na tarczy po raz siedemnasty
  • Całe zawody w szeregach Starej Damy rozegrał Wojciech Szczęsny, a do 60 minuty grał Arkadiusz Milik
  • U gości całe spotkanie zanotował Paweł Dawidowicz

Juve z kolejną wygraną

Juventus walczy cały czas o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów, co w tej kampanii utrudniła kara w postaci odjęcia punktów za nieprawidłowości finansowe. Hellas Werona natomiast broni sie przed spadkiem.

W pierwszej części gry żadnej ze stron nie udało się skierować piłki do siatki. Obie drużyny ogólnie stworzyły sobie po jednej dogodnej okazji do zdobycia bramki. Fabio Depaoli próbował po stronie Gialloblu i Danilo w szeregach gospodarzy.

Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w 56. minucie. W roli głównej wystąpił Moise Kean, który zamienił na gola podanie Manuela Locatelliego. Do końca zawodów wynik się nie zmienił i trzy oczka zainkasowali Bianconeri.

Czasu na radość piłkarze Juve nie mają, bo już po weekendzie czeka ich starcie z Interem Mediolan w Pucharze Włoch. Werończycy zagrają z kolei z Sassuolo w następnej kolejce ligowej.