Zieliński odejdzie z Napoli? Klub proponuje mu niższe zarobki

Piotr Zieliński
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Piotr Zieliński może odejść z Napoli. Władze lidera Serie A oczekują, że reprezentant Polski obniży swoje dotychczasowe wynagrodzenie. W przeciwnym razie jego kontrakt nie zostanie przedłużony – informuje “La Gazzetta dello Sport”.

  • Kontrakt Piotra Zielińskiego obowiązuje do połowy 2024 roku
  • Władze Napoli liczą, że na mocy nowej umowy obniżone zostaną jego zarobki
  • Aktualnie Polak otrzymuje cztery miliony euro za sezon gry

Szokująca oferta dla Zielińskiego

Napoli stoi u progu historycznego sukcesu. Aktualna przewaga nad drugim w tabeli Milanem wynosi aż dwanaście punktów, co oznacza, że ekipa z Neapolu znajduje się w bardzo komfortowym położeniu i jest naprawdę blisko zdobycia mistrzowskiego tytułu. Świetny sezon rozgrywa Piotr Zieliński, który szczególnie jesienią imponował skutecznością. Aktualnie ma na swoim koncie sześć trafień i siedem asyst, a także lideruje w środku pola. Kuriozalne wydają się więc informacje “La Gazzetta dello Sport”, które stawiają pod znakiem zapytania przyszłość reprezentanta polski w obecnym zespole.

Kontrakt Zielińskiego obowiązuje bowiem do połowy 2024 roku. Napoli chce kontynuować z nim współpracę, lecz oczekuje obniżenia dotychczasowej pensji. W tej chwili pomocnik zarabia cztery miliony euro, a władze włoskiego klubu zaoferowały mu pieniądze w postaci 3,5 miliona euro za sezon gry.

Jeśli 28-latek nie zdecyduje się na złożenie podpisu, powinien on zostać wystawiony na listę transferową. Latem będzie ostatnia okazja, aby Napoli zarobiło na tym rozstaniu jakiekolwiek pieniądze. Jednocześnie ściągnięci zostaną jego następcy, czyli Azzedine Ounahi oraz Lazar Samardzić.

Zobacz również:

Królewski mówi o polityce transferowej Wisły Kraków. “Mamy bardzo twarde założenia, jeśli chodzi o budżet”
Jarosław Królewski

Wisła Kraków szaleje na zimowym rynku transferowym, bowiem jej szeregi zasiliło już czterech zawodników, a lada moment może zostać ogłoszonych dwóch kolejnych. Dominującą nacją ściąganą do pierwszoligowej ekipy są Hiszpanie. Prezes “Białej Gwiazdy” Jarosław Królewski był gościem “Nocnych Gadek”, gdzie opowiedział więcej o obecnej polityce transferowej klubu. Wisła Kraków pozyskała zimą już czterech zawodników Celem

Czytaj dalej…

Komentarze