Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Mini lock-down, obniżka wynagrodzeń, play-offy. Włosi przygotowują nowe rozwiązania

Władze włoskiej Serie A zamierzają zrobić wszystko, aby obecny sezon został rozegrany według planu i zakończył się w odpowiednim czasie, przed Mistrzostwami Europy, które mają rozpocząć się w czerwcu, również we Włoszech. Aktualnie rozważane są również alternatywne rozwiązania, których wprowadzenie miałoby jeden cel – rozegranie sezonu za wszelką cenę. Różne scenariusze, na podstawie doniesień włoskiej pracy, przedstawia serwis Calciomercato.com

Czytaj dalej…

Mini lock-down i obniżka wynagrodzeń

La Repubblica sugeruje, że jednym z rozważanych scenariuszy jest stworzenie czegoś w rodzaju “bańki”, podobnie jak to miało miejsce w amerykańskiej lidze koszykówki NBA. Pomysł wynika z obaw lekarzy 20 klubów Serie A. Ich zdaniem obecny protokół medyczny może nie być wystarczający do rozegrania sezonu zgodnie z planem. Coraz częściej mówią o tym również szkoleniowcy. Ostatnio takie rozwiązanie zaproponował trener Sassuolo Roberto De Zerbi.

Na czym by to polegało? Byłby to swoisty mini-lockdown piłki nożnej. Wszystkie drużyny skoszarowane byłyby w ośrodkach treningowych nawet na dwa tygodnie, opuszczając je tylko na mecz. Jednocześnie piłkarze co cztery dni poddawani byliby testom. Umożliwiłoby to pozbycie się dotychczasowych przypadków zakażeń koronawirusem i jednocześnie uniknięcie pojawienia się nowych. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się jednak sami zawodnicy.

Ewentualne wprowadzenie mini-lockdownu może nie być ostatnią złą wiadomością dla piłkarzy klubów Serie A. Jak informuje Corriere dello Sport, podczas wtorkowego zebrania władz ligi będzie również dyskutowana możliwość zatwierdzenia nowej zbiorowej obniżki wynagrodzeń.

Myślą o play-offach

Włosi przygotowują również inne scenariusze, które mogłyby zostać wprowadzone w życie w przypadku porażki planu A. Jedną z nich jest zorganizowanie play-offów, które miałyby zadecydować nie tylko o tytule mistrza Włoch, ale także o kwalifikacjach do rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Przedstawiciele Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) chcą być przygotowani na wszelkie ewentualności i uregulować tego typu sprawy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Komentarze