Juventus wrócił na właściwe tory, wpadka Napoli

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

W pierwszej niedzielnej potyczce 19. kolejki Serie A Juventus FC pokonał Bolognę FC 2:0 (1:0). Drugi z dzisiejszych faworytów zawiódł. SSC Napoli przegrało bowiem na wyjeździe z Hellas Werona 1:3 (1:1). W trzeciej konfrontacji Genoa CFC pokonała Cagliari Calcio 1:0 (1:0). W innych spotkaniach Lazio Rzym wygrało z US Sassuolo 2:1 (1:1), a Parma Calcio przegrała z Sampdorią Genua 0:2 (0:2).

Juventus FC – Bologna FC 2:0

Do przerwy turyńczycy prowadzili jednym golem. W 15. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Arthur, piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali, co kompletnie zmyliło Łukasza Skorupskiego. Wynik spotkania na 2:0 ustalił Weston McKennie, który precyzyjnie przymierzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Juana Cuadrado.

Pełna relacja z meczu

Genoa CFC – Cagliari Calcio 1:0

Zespół z Genui wyszedł na prowadzenie w dziesiątej minucie. Asystę Kevina Strootmana na bramkę zamienił Mattia Destro. Jak się później okazało, było to trafienie na wagę kompletu oczek dla gospodarzy. Rywale z Sardynii przegrali po raz… szósty z rzędu.

Hellas Werona – SSC Napoli 3:1

Wszystko rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami bukmacherów. Goście prowadzili już po kilkudziesięciu sekundach, ponieważ bramkę zdobył Hirving Lozano. Gospodarze najpierw zdołali wyrównać (trafienie Federico Dimarco), a po golu Antonina Baraka to oni byli bliżej zainkasowania kompletu oczek. Piłkarze z Werony dopięli swego, a rezultat meczu na 3:1 ustalił Mattia Zaccagni.

Lazio Rzym – US Sassuolo 2:1

Na trafienie Francesco Caputo odpowiedział Sergej Milinković-Savić. W 72. minucie rzymianie już prowadzili dzięki bramce Ciro Immobile. Okazało się, że był to gol na wagę kompletu oczek dla Lazio. To czwarta kolejna wiktoria rzymian w Serie A.

Parma Calcio – Sampdoria Genua 0:2

Spotkanie rozstrzygnęło się tak naprawdę już do przerwy. Najpierw bramkę dla ekipy z Genui zdobył Maya Yoshida. W 34. minucie podwyższył Balde Keita. Po przerwie żadnej ze stron nie udało się już zmienić wyniku i to goście finalnie zwyciężyli 2:0.