Juventus poniesie w przyszłym sezonie ogromne straty finansowe

La Gazzetta dello Sport informuje, że Juventus w przyszłym sezonie może zanotować nawet blisko sto milionów euro straty wynikającej z braku gry w Lidze Mistrzów. Stara Dama będzie musiała przygotować się zatem na spore cięcia w budżecie.

Juventus FC
IMAGO / Valentina Giannettoni Na zdjęciu: Juventus FC
  • Juventus najpewniej nie zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów
  • Z tego tytułu klubu poniesie ogromne straty
  • Dzienikarze LGDS wyliczyli, że będzie to minimum 90 mln euro

Nadchodzą ciężkie czasy dla Juventusu

Juventus został ukarany minus dziesięcioma punktami w związku z nieprawidłowościami finansowymi, a ściślej mówiąc ma to związek z zawyżonymi zyskami kapitałowymi wynikającymi ze sztucznie podnoszonymi wartościami zawodników.

Kara spowodowała, że Juventus w przyszłym sezonie najprawdopodobniej nie zagra w europejskich pucharach, a niemal na pewno nie będzie uczestnikiem Ligi Mistrzów. Choć bianconeri mogą jeszcze próbować się odwoływać i decyzja może ulec zmianie to taki scenariusz na korzyść Starej Damy wydaje się mało prawdopodobny.

Tymczasem La Gazzetta dello Sport informuje o ogromnych stratach, jakie poniesie Juventus w związku z brakiem gry w Champions League. Włoscy dziennikarze wyliczyli, że ekipa z Turynu straci minimum 90 mln euro. Na kwotę składają się między innymi premie od UEFA czy wpływy z dnia meczowego i praw telewizyjnych.

Mając na uwadze taki scenariusz, Juventus będzie musiał zacisnąć pasa w przyszłym sezonie. Możliwe, że doprowadzi to do sprzedaży Dusana Vlahovicia, na którym Stara Dama może zarobić najwięcej. Coraz mniej prawdopodobne jest też zostanie w Turynie Adriena Rabiota na kolejny sezon.

Zobacz również: Media: Mourinho zgodzi się objąć potentata, jeśli dostanie ofertę

Komentarze