Juventus FC – Atalanta BC: niespodzianka w Turynie, grał Szczęsny

Juventus - Atalanta
Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Juventus - Atalanta

Juventus FC w Serie A przegrał u siebie z Atalantą BC 0:1 (0:1). Wojciech Szczęsny (cały mecz w szeregach Starej Damy) został pokonany w pierwszej połowie przez Duvana Zapatę. To już piąta porażka turyńczyków w tej ligowej kampanii.

• Przed spotkaniem w Turynie obie ekipy miały po dwie wiktorie z kolei
  • Atalanta czekała na kolejne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Juventusem… od 1989 roku
  • Goście są niepokonani w Serie A od 3 października

Zdecydował jeden gol

Mecz Juventus FCAtalanta BC mógł rozpocząć się lepiej dla turyńczyków. W 17. minucie okazję miał Paulo Dybala, ale Juan Musso spokojnie poradził sobie z tą próbą.

Po pół godzinie gry goście objęli prowadzenie. Turyńczycy spokojnie rozgrywali piłkę i nie wydawało się, że coś im grozi. Popełnili jednak błąd, Berat Djimsiti błyskawicznie zagrał do Zapaty, a ten pewnym strzałem pokonał Szczęsnego.

Turyńczycy mieli nieco więcej z gry, ale nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. W całej pierwszej odsłonie gracze Juventusu oddali tylko jedno celne uderzenie na bramkę Atalanty.

W 65. minucie mogło być 1:1. Na uderzenie zdecydował się Adrien Rabiot, ale na posterunku był golkiper gości. Turyńczycy mieli po tej akcji jedynie rzut rożny.

W doliczonym czasie gry Starą Damę mógł uratować Dybala. Jego strzał z wolnego odbił się jednak tylko od poprzeczki. Do ostatniego gwizdka sędziego nie padły już żadne bramki i gospodarze trochę jednak nieoczekiwanie przegrali z Atalantą 0:1.

Obecnie gracze Starej Damy są na ósmym miejscu (21 punktów). Z kolei goście zajmują czwartą lokatę (28 oczek).

W następnej kolejce zawodnicy Juventusu FC zagrają w delegacji z US Salernitaną. Z kolei Atalanta BC podejmie Venezię FC.