Kibice AC Milan
Kibice AC Milan fot. Grzegorz Wajda

Giampaolo: Milan musi mieć swój styl

Nowy trener AC Milanu w osobie Marco Giampaolo po raz pierwszy wziął udział w konferencji prasowej, będąc opiekunem Rossonerich. W trakcie spotkania z dziennikarzami trener przekonywał, że swoją pracą zasłużył na to, aby pracować w takim klubie jak Milan.

Czytaj dalej…

– Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę poprowadzić Milan, bo to wspaniały klub z niezwykłą historią – mówił Giampaolo cytowany przez Football Italia.

– Dla mnie to świetna okazja. Myślę, że swoją pracą zasłużyłem na taką szansę. Teraz pozostaje mi spełnić pokładane we mnie nadzieje – kontynuował szkoleniowiec teamu z miasta mody.

– Uczyłem się na własnych błędach. Miałem wzloty i upadki, ale jestem teraz w miejscu w którym jestem i wierzę, że dotarłem do tego klubu w odpowiednim momencie – zaznaczył Włoch.

– Jak trafiłem do Milanu? Będąc w zasadzie w trakcie podróży do Chorwacji zadzwonił do mnie telefon od Paolo Maldiniego, który zaproponował mi pracę. Nie zastanawiałem się długo, decydując się na lot do Mediolanu – powiedział Giampaolo.

– Wezwanie z Milanu sprawiło, że jestem szczęśliwym człowiekiem. Jestem gotowy podjąć się zadania, aby prowadzić tę drużynę – uzupełnił były szkoleniowiec UC Sampdorii.

– Chcę, aby nasza gra była doceniana, a także przynosiła wyniki. Milan musi grać o najwyższe cele, taki jest nasz cel – mówił Giampaolo.

– Wszyscy muszą wierzyć w to, że Milan może mieć swój styl. Fundamentem naszej pracy musi być mentalność. Czeka nas dużo pracy, więc musimy się rozwijać na zasadzie krok po kroku – kontynuował szkoleniowiec.

– Bez dobrych jakościowo zawodników, nie ma mowy o ładnej dla oka piłce nożnej. Musimy mieć zatem pomysł na swoją grę i konsekwentnie go realizować – skwitował 51-latek.


Komentarze