Fiorentina wygrała w “polskim” meczu

Bartłomiej Drągowski
PressFocus Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

W jedynym wtorkowym meczu 32. kolejki Serie A trzy punkty na swoje konto zapisała Fiorentina. Drużyna Bartłomieja Drągowskiego w wyjazdowym meczu pokonała 2:1 Hellas Werona, w którego barwach wystąpił Paweł Dawidowicz.

Pierwszego gola w spotkaniu doczekaliśmy się dopiero tuż przed przerwą. Drużynę Fiorentiny celnym uderzeniem z rzutu karnego na prowadzenie wyprowadził najlepszy jej strzelec Dusan Vlahović.

W drugiej połowie goście z Florencji podwyższyli na 2:0. W 65. minucie piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafiła pod nogi Martina Caceresa, który mocnym uderzeniem ze środka pola karnego umieścił ją w siatce.

Gospodarze w 72. minucie zdołali zdobyć kontaktowego gola. Drągowskiego strzałem głową z najbliższej odległości pokonał Eddie Salcedo. Było to jednak wszystko, na co było stać drużynę z Werony w tym meczu.