Dyrektor sportowy Juve zabrał głos ws. Donnarummy

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Gianluigi Donnarumma w ostatnim czasie jest jednym z tych zawodników, który najczęściej był łączony z transferem do Juventusu. Zapytany wprost o zawodnika Rossonerich został dyrektor sportowy Starej Damy, który nie udzielił jednoznacznej wypowiedzi.

Donnarumma, quo vadis?

Gianluigi Donnarumma ma kontrakt ważny z mediolańską ekipą do końca czerwca tego roku. Według doniesień włoskich mediów zawodnik jest jednym z głównych celów Bianconerich.

– Donnarumma to bardzo dobry zawodnik i broni barw Milanu. Dzisiaj wieczorem skupiamy się jednak na meczu i nie myślimy o transferach mówił Fabio Paratici w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Zawsze w kontekście transferów podejmowaliśmy decyzje wspólne wraz z prezydentem klubu i dyrektorem Pavlem Nedvedem. Dyskutujemy między sobą, a następnie w momencie podjęcia decyzji, przekazujemy ją we wspólnym gronie – kontynuował działacz Starej Damy.

Donnarumma w tym sezonie wystąpił łącznie w 44 meczach, w których 11 razy zachował czyste konto. 22-latek jest wychowankiem Rossonerich, a do pierwszego zespołu dołączył w 2015 roku. Dzisiaj rynkowa wartość zawodnika wynosi mniej więcej 60 milionów euro.

Ostatnio pojawiły się sugestie, że Paratici może odejść niebawem z klubu. W tej kwestii sam zainteresowany też się wypowiedział.

– Wszyscy koncentrujemy się na dzisiejszym meczu. Prosimy naszych zawodników, aby ignorowali plotki transferowe i sami musimy robić to samo. Mój kontrakt wygasał w poprzednich latach, nigdy nie stanowiło to problemu i nigdy nie będzie problemem – przekonywał Paratici.

Komentarze