Spalletti wkrótce wróci do pracy? Włoch może spróbować czegoś nowego w swoim życiu

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

Luciano Spalletti niewykluczone, że po dłuższej przerwie wróci na ławkę trenerską. Najnowsze doniesienia mediów wskazują, że były trener między innymi AS Romy, czy Interu Mediolan prowadzi rozmowy z Chilijską Federacją Piłkarską. Włoch może zatem zostać selekcjonerem La Roja.

Luciano Spalletti od momentu, gdy rozstał się z klubem z Lombardii, pozostaje bez pracy. 61-latek prowadził Inter w 90 spotkaniach. Z mediolańską ekipą nie wygrał jednak żadnego trofeum. Chociaż sprawił, że Nerazzurri wrócili do Ligi Mistrzów po kilku latach nieobecności w tych rozgrywkach.

Serwis Alairelibre.cl poinformował, że Chilijska Federacja Piłkarska skontaktowała się ze Spallettim. Na stanowisku selekcjonera reprezentacji Chile włoski trener miałby zastąpić Kolumbijczyka Reinaldo Ruedę, który myśli o powrocie do ojczyzny.

Okazuje się jednak, że są dwie przeszkody na drodze Spallettiego do tego, aby objąć stery nad drużyną narodową Chile. Pierwsza to kwestie bariery językowej. Włoch nie porozumiewa się w języku hiszpańskim. Drugim kłopotem pozostają natomiast finanse, bo doświadczony trener raczej nie będzie mógł liczyć w Ameryce Południowej na podobne zarobki, jakie miał w Interze.

W każdym razie godne uwagi jest to, że Spalletti nigdy wcześniej nie miał okazji prowadzić żadnej reprezentacji. Tym samym praca z Arturo Vidalem i spółką mogłaby być ciekawym doświadczeniem dla podchodzącego z Certaldo trenera.

Spalletti jak na razie w swoim piłkarskim CV jako trener ma takie kluby jak: FC Empoli, UC Sampdoria, Udinese Calcio, AS Roma, czy wspomniany już Inter. Z klubem z Lombardii rozstał się pod koniec maja 2019 roku.

Komentarze