Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet 2019
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet 2019

Rusza kobiecy mundial!

Już dziś o godzinie 21:00 wystartuje kolejna wielka impreza pod egidą FIFA – impreza, na którą, według szacunków, sprzedane zostanie około milion biletów! Przez najbliższy miesiąc na francuskich boiskach rywalizować będą 24 najlepsze kobiece reprezentacje. Wielki Finał zaplanowano na 7 lipca, a mecz o złoty medal rozegrany zostanie w Lyonie.

Czytaj dalej…

Zanim dojdzie jednak do starcia, którego stawką będzie mistrzostwo Świata, minie miesiąc pełen kobiecej piłki w najlepszym wydaniu. A miesiąc ten rozpocznie się od konfrontacji na Parc des Princes –  na tym słynnym obiekcie turniej zainaugurują gospodynie, które zmierzą się z Koreą Południową. Warto zaznaczyć, że prawie 50 tysięczny stadion ma zapełnić się w całości.

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 – kto faworytem?

Oprócz wspomnianych już gospodyń, wśród największych faworytów turnieju znajdują się reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Anglii. Z “drugiej linii” do wyścigu o złote medale startują Japonki, Australijki oraz Holenderki, a zapominać nie można również o reprezentantkach Brazylii, Kanady oraz Hiszpanii

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 – jaki jest format rozgrywek?

Kobiecy mundial rozegrany zostanie systemem znanym z m.in. toczącego się młodzieżowego mundialu w Polsce, czy ostatniego EURO – 24 zespoły podzielone zostały na sześć czterodrużynowych grup, z których bezpośredni awans wywalczą sobie reprezentacje z pierwszych i drugich miejsc, a także cztery najlepsze teamy z trzecich lokat. Później turniej wejdzie w fazę pucharową, która rozpocznie się od 1/8 finału.

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 – kto będzie bronił tytułu?

Francuski czempionat będzie ósmym w historii turniejem, który wyłoni najlepszą kobiecą reprezentację na świecie. Przed czterema laty, mistrzostwa rozegrane zostały w Kanadzie, a triumfatorem została inna drużyna ze strefy CONCACAF – Stany Zjednoczone. Amerykanki w meczu finałowym pokonały Japonię, natomiast w spotkaniu o brąz, Angielki ograły Niemki. Z siedmiu dotychczasowych edycji, trzykrotnie najlepsze okazywały się Amerykanki, dwa razy po złoto sięgnęły reprezentantki Niemiec, a jednym triumfem pochwalić mogą się Japonki i Norweżki.

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 – kto zagra na turnieju?

Poniżej prezentujemy składy grup:

A: Francja, Korea Południowa, Norwegia, Nigeria
B: Niemcy, Chiny, Hiszpania, RPA
C: Australia, Włochy, Brazylia, Jamajka
D: Anglia, Szkocja, Argentyna, Japonia
E: Kanada, Kamerun, Nowa Zelandia, Holandia
F: USA, Tajlandia, Chile, Szwecja

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 – gdzie rozgrywane będą mecze?

Turniej toczyć będzie się na dziewięciu obiektach – spotkania mundialu rozgrywane będą w Paryżu, Lyonie, Nicei, Montpellier, Rennes, Le Havre, Valenciennes, Reims oraz Grenoble.

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 – gdzie obejrzeć?

Prawa do transmitowania meczów Mistrzostw Świata Kobiet 2019 wykupione zostały przez Telewizję Polską – niektóre spotkania będzie można obejrzeć w TVP Sport, a wszystkie w aplikacji TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl

Komentarze