Rodrygo ofiarą rasistowskich wyzwisk. Piłkarz Realu Madryt wydał oświadczenie

Rodrygo zbiera mocną krytykę po starciu z Leo Messim w trakcie meczu Brazylia - Argentyna. Skrzydłowy w mediach społecznościowych jest atakowany przez kibiców na tle rasistowskim.

Rodrygo
Obserwuj nas w
fot. Imago/Wanderson Oliveira Na zdjęciu: Rodrygo
  • Rodrygo i Leo Messi starli się podczas meczu Brazylia – Argentyna
  • Na skrzydłowego Realu Madryt spadła fala krytyki i wyzwisk
  • Został on zaatakowany na tle rasistowskim

Rodrygo broni swojego imienia

W trakcie listopadowych zmagań reprezentacyjnych w Ameryce Południowej doszło do hitowej rywalizacji pomiędzy Brazylią i Argentyną. Spotkanie to obfitowało w liczne kontrowersje, a jedną z nich było słowne starcie pomiędzy Rodrygo a Leo Messim. Media później ujawniły, że piłkarz Realu Madryt nazwał swoich rywali tchórzami, na co Messi odpowiedział, że są mistrzami świata.

Cała sytuacja została rozdmuchana w mediach społecznościowych przez rozżalonych kibiców Realu Madryt i FC Barcelony. Pod postami Rodrygo nie brakowało wyzwisk na tle rasistowskim, uznając go winnym zaistniałych zdarzeń. Skrzydłowy Królewskich postanowił na nie odpowiedzieć i wystosował oficjalne oświadczenie.

“Rasiści zawsze będą aktywni. Moje profile społecznościowe zostały zaatakowane przez wyzwiska i całą tę głupotę. Każdy może to zobaczyć! Jeśli nie będziemy robić tego, czego chcą, jeśli nie będziemy zachowywać się tak, jak uważają, że powinniśmy, jeśli założymy coś, co ich zaboli, jeśli nie opuścimy rąk, gdy jesteśmy atakowani czy jeśli zajmujemy miejsca, które według nich należą tylko do nich, to rasiści działają poprzez te przestępcze zachowanie. To ich pech. My nie przestaniemy!” – napisał Rodrygo.

Z rasizmem na hiszpańskich stadionach regularnie walczy Vinicius Junior. Teraz dołączył do niego drużynowy kolega, który także pragnie rozwiązać ten problem.

Zobacz również: Barcelona podjęła decyzję. Konkurent dla Lewandowskiego od stycznia

Komentarze