Richards ocenił Manciniego. “Jest jednym z najlepszych w swoim fachu”

Micah Richards
Micah Richards fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch zmierzy się w meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy z Austrią. Tymczasem ostatnio kilka zdań na temat selekcjonera Squadra Azzurra wyraził Micah Richards. Były zawodnik Manchesteru City, a obecnie ekspert BBC Sport przekonywał, że Roberto Mancini jest jednym z najlepszych w swoim fachu.

  • Reprezentacja Włoch dzisiaj wieczorem zaczyna zmagania w fazie pucharowej Euro 2020
  • Na temat selekcjonera Squadra Azzurra kilka zdań wyraził Micah Richards
  • 33-latek uważa, że Włoch jest jednym z najlepszych trenerów na świecie

Roberto Mancini zasługuje na więcej szacunku

Reprezentacja Włoch bez większych kłopotów wywalczyła awans do fazy pucharowej. W grupie A zawodnicy Squadra Azzurra dominowali w każdym meczu, nie dając żadnych szans swoim rywalom.

Czterokrotni mistrzowie świata pozostają niepokonani od 30 spotkań, co zwróciło uwagę wielu analityków na całym świecie.

“W moim odczuciu Roberto Mancini to jeden z najlepszych trenerów świecie. Zastanawia mnie, dlaczego na przykład takie kluby jak Everton, czy Tottenham Hotspur nie celowały w zatrudnienie kogoś takiego” – pisał Richards w felietonie na łamach Daily Mail.

“Jest nieugięty, rzuca ci wyzwania mentalne. Gdy miałem okazję z nim współpracować, to pamiętam, że kilku zawodników czuło się tak, jakby zaczynało uczyć się podstaw” – kontynuował Anglik.

Mancini wprowadził w Man City bardziej włoskie podejście, w tym ścisłą kontrolę diety swoich piłkarze. Włoch wprowadził też zakaz picia piwa przez zawodników, co w Anglii jest uznawane za coś normalnego.

Aktualny opiekun Squadra Azzurra zastąpił w tej roli Giampiero Venturę, który został zwolniony po tym, jak nie wywalczył awansu z reprezentacją Włoch na mundial w 2018 roku. Mancini całkowicie zmienił nie tylko zespół i taktykę, ale również odbiór gry Squadra Azzura.

Richards jest pod niezwykłym wrażeniem dokonania włoskiego trenera. Z drugiej strony jest zdania, że Mancini nie jest doceniany. “To dzięki niemu reprezentacja Włoch stała się jednym z kandydatów do wygrania Euro 2020” – zaznaczył 13-krotny reprezentant Anglii.

Czytaj więcej: Włochy – Austria. Typy, kursy, zapowiedź | Euro 2020

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 26. czerwca 2021 20:55.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze