Puchar Azji: Japonia w finale!

Japonia - Polska

Pierwszym finalistą Pucharu Azji 2019 rozgrywanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich została Japonia, która, dość niespodziewanie, gładko poradziła sobie w Al-Ajn z faworyzowanym Iranem 3:0 (0:0). Dwa pierwsze gole zdobył Osako, a w doliczonym czasie gry, awans do finału przypieczętował Haraguchi.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać do 23. minuty – lewą stroną pola karnego przedarł się Azmoun, którego płaski strzał odbił Gonda. Dwie minuty po zmianie stron, na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego ze skraju pola karnego zdecydował się Dejagah – piłka nabrała bardzo dziwnej rotacji, ale przefrunęła obok słupka.

W 56. minucie prowadzenie objęli jednak Japończycy – dośrodkowanie z lewego skrzydła posłał Minamino, a celną główką bramkarza uprzedził Osako. Dziesięć minut później było już 0:2 – ręką we własnym polu karnym zagrał Pouraliganji, a jedenastkę na gola zamienił Osako. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, zwycięstwo podopiecznych trenera Moriyasu przypieczętował Haraguchi.

Iran – Japonia 0:3 (0:0)
0:1 Osako 56′
0:2 Osako (k.) 67′
0:3 Haraguchi 90+1′

Kiedy następne mecze?

Jutro poznamy drugiego finalistę Pucharu Azji 2019 – gospodarze, reprezentanci Zjednoczonych Emiratów Arabskich zmierzą się w Abu-Zabi z największą niespodzianką rozgrywek, Katarem. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

15:00 Katar – Zjednoczone Emiraty Arabskie