Reprezentacja Polski U-21 nie zawodzi, komplet punktów na półmetku

Reprezentacja Polski po czterech kolejkach eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 ma na swoim koncie komplet dwunastu punktów. Biało-Czerwoni w Łodzi pokonali rówieśników z Izraela 2:1.

Polska U21 - Izrael U21
IMAGO / Paweł Piotrowski / 400mm.pl / Newspix.pl Na zdjęciu: Polska U21 - Izrael U21
  • Młodzi Polacy kontynuują świetną passę w kwalifikacjach do EURO U-21
  • Nasza drużyna narodowa wygrała 2:1 z Izraelem w czwartym spotkaniu eliminacji
  • Biało-Czerwoni na półmetku mają na swoim koncie komplet punktów

Matysik i Włodarczyk zapewnili zwycięstwo młodzieżówce

Reprezentacja Polski U-21 w piątek wieczorem na stadionie ŁKS-u w Łodzi podejmowała Izreal w kolejnym meczu kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2025. Pierwsza połowa nie układała się po myśli podopiecznych Adama Majewskiego, ale Biało-Czerwoni mogli objąć prowadzenie w 36. minucie zawodów. Sędzia podyktował bowiem rzut karny po wątpliwym faulu na Dominiku Marczuku. Do jedenastki podszedł Michał Rakoczy, którego zamiary niestety wyczuł bramkarz gości.

Polacy w przerwie wyciągnęli wnioski i w drugiej części gry prezentowali się zdecydowanie lepiej. W 50. minucie nieznacznie pomylił się Filip Marchwiński, którego strzał niemal otarł się o słupek. Niespełna dziesięć minut później nasza młodzieżówka wreszcie dopięła swego, a na listę strzelców wpisał się obrońca Jagiellonii Białystok – Miłosz Matysik. W 73. minucie następną, dogodną sytuację zmarnował Michał Rakoczy, który tego dnia był bardzo słabo dysponowany.

W 82. minucie błysnął napastnik austriackiego Sturmu Graz – Szymon Włodarczyk – który podwyższył wynik spotkania na 2:0. Bliski zdobycia gola chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra był Kajetan Szmyt, jednak zawodnik Warty Poznań trafił w obramowanie bramki. Izraelczycy się nie poddawali i w doliczonym czasie gry zanotowali trafienie honorowe. Reprezentacja Polski U-21 z kompletem dwunastu punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy D.

To dobry prognostyk przed meczem z Niemcami. Pierwszy gwizdek 21 listopada o godzinie 18:00.

Polska U21 – Izrael U21 2:1 (0:0)

1:0 Miłosz Matysik 59′

2:0 Szymon Włodarczyk 82′

2:1 Ran Binyamin 90+4′

Polska: 1. Kacper Tobiasz – 19. Dominik Marczuk (69′, 17. Arkadiusz Pyrka), 14. Miłosz Matysik, 2. Ariel Mosór, 4. Łukasz Bejger, 13. Jakub Kamiński – 10. Filip Marchwiński (68′, 7. Kajetan Szmyt), 8. Kacper Kozłowski (84′, 16. Antoni Kozubal), 18. Jakub Kałuziński, 11. Michał Rakoczy (76′, 21. Tomasz Pieńko) – 9. Filip Szymczak (76′, 20. Szymon Włodarczyk).

Izrael: 18. Niv Eliasi – 2. Suf Podgoreanu (75′, 8. Or Roizman), 3. Tal Archel, 4. Denis Kulikov, 19. Jonathan Mulder, 9. Li-On Mizrahi (75′, 10. Shalev Harush) – 21. Adi Yona (75′, 11. Guy Deznet), 13. Ayano Farada (79′, 16. Ran Binyamin), 20. Amir Ganah (63′, 15. Tai Abed), 6. Ethane Azoulay – 7. Stav Nahmani.