PNA 2019: Trzecia wygrana Egiptu

Mohamed Salah

Reprezentacja Egiptu odniosła trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Pucharu Narodów Afryki. Tym razem pokonała 2:0 Ugandę. Pokonani, mimo porażki, również awansowali do fazy pucharowej.

Prowadzenie dla gospodarzy turnieju uzyskał Mohamed Salah, który w 36. minucie pokonał bramkarza rywali uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Tuż przed przerwą reprezentacja Egiptu zdobyła drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ahmad Almuhammadi, który trafił do siatki precyzyjnym strzałem z prawej strony pola karnego.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Uganda – Egipt 0:2 (0:2)