PNA 2019: Pewny awans Algierii

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Reprezentacja Algierii została kolejnym ćwierćfinalistą Pucharu Narodów Afryki. W rozegranym w niedzielę meczu 1/8 finały pewnie 3:0 pokonała Gwineę.

Algierczycy wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Wówczas po świetnej zespołowej akcji, do siatki z lewej strony pola karnego trafił Jusuf Bilajli. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej połowie Algieria potwierdziła swoją wyższość nad rywalem. W 57. minucie na 2:0 podwyższył Riyad Mahrez, który po dośrodkowaniu z lewej strony boiska świetnie opanował piłkę w polu karnym, a następnie pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

W 82. minucie padł trzeci gol dla reprezentacji Algierii. Po szybkim kontrataku i podaniu z prawej strony boiska, do siatki z kilku metrów trafił Adam Unas, ustalając wynik spotkania.

Algieria – Gwinea 3:0 (1:0)

1:0 Bilajli 24′
2:0 Mahrez 57′