PNA 2019: Łatwa wygrana Mali

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Reprezentacja Mali bez żadnych problemów pokonała Mauretanię w swoim pierwszym spotkaniu podczas Pucharu Narodów Afryki 2019.

Pierwsza bramka poniedziałkowego spotkania padła w 38. minucie. Wówczas wynik pojedynku uderzeniem sprzed pola karnego otworzył Abdoulay Diaby, który wyprowadził Mali na prowadzenie. Tuż przed przerwą na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Moussa Marega.

Dziesięć minut po przerwie reprezentacja Mali prowadziła już 2:0. Tym razem na listę strzelców po indywidualnej akcji i strzale zza pola karnego wpisał się Adama Traore II.

W 72. minucie padła bramka dla Mauretanii. Z jedenastu metrów do siatki trafił El Hacen. Dwie minuty później reprezentacja Mali odpowiedziała czwartym trafieniem. Tym razem swojego gola zdobył Adama Traore I.

Mali – Mauretania 4:1 (2:0)