PNA 2019: Gwinea na remis z Madagaskarem

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

W drugim niedzielnym spotkaniu grupy B w ramach Pucharu Narodów Afryki 2019 piłkarze reprezentacji Gwinei zremisowali z Madagaskarem 2:2. Team Paula Puta do przerwy prowadził 1:0, ale po zmianie stron drugi bieg włączyli rywale. Ostatnie słowo należało jednak do Syli Nationale.

Według bukmacherów do sobotniej potyczki w roli faworyta przystępowali podopieczni Nicolasa Dupuisa. Mimo wszystko Gwinejczycy mieli nadzieję, że uda im się przerwać serię pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 27. minucie, gdy bliski zdobycia bramki był Ibrahima Cisse. Ostatecznie jednak piłka po uderzeniu 25-latka nie wylądowała w siatce, bo na linii czuwał jeden z rywali. Z kolei wynik rywalizacji został otwarty w 34. minucie, gdy bramkę zdobył Sory Kaba, ogrywając bramkarza reprezentacji Madagaskaru.

Wyspiarze do wyrównania stanu rywalizacji doprowadzili po zmianie stron, gdy w 49. minucie celnym strzałem głową popisał się Aincet Abel. Na jednym golu Madagaskar nie poprzestał, co zaowocowało tym, że w 55. minucie bramkę na 2:1 zdobył Carolus Andriamatsinoro.

Tymczasem w 66. minucie Gwinejczycy strzelili swojego drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Francois Kamano. 23-latek wykorzystał pewnie rzut karny, dzięki czemu zawody toczone na Alexandria Stadium zakończyły się rezultatem 2:2.

Gwinea – Madagaskar 2:2 (1:0)