PNA 2019: Festiwal goli dla Kenii

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

W ostatnim czwartkowym spotkaniu w ramach Pucharu Narodów Afryki piłkarska reprezentacja Kenii wygrała 3:2 z Tanzanią. Dzięki tej wiktorii ekipa Sebastiena Migne cały czas liczy się w walce o miejsce premiowane grą w fazie pucharowej turnieju.

Batalia toczona w Kairze była starciem na przełamanie dla obu ekip. Kenijczycy przegrali z Algierią. Z kolei zawodnicy Taifa Stars musieli uznać wyższość Senegalczyków.

Pierwszy gol meczu padł bardzo szybko, bo już w szóstej minucie, gdy efektownym uderzeniem popisał się Simon Msuva. Tanzania objęła zatem jednobramkowe prowadzenie.

Trafienie wyrównujące padło natomiast w 39. minucie, gdy do siatki rywali trafił Michael Olunga. Kenijski napastnik wykorzystał błąd jednego z rywali, kierując piłkę do siatki po strzale z przewrotki. Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało jednak do reprezentacji Tanzanii, która w 40. minucie strzeliła drugiego gola. Tym razem Patricka Matasiego pokonał Mbwana Samatta.

W drugiej połowie Kenijczycy po raz drugi zdołali wyrównać stan rywalizacji. Johanna Omolo wyróżnił się celnym uderzeniem głową z bliskiej odległości. To jednak nie był koniec strzelania, bo w 80. minucie gola na wagę wygranej Kenii strzelił Kenijczyk Olunga, zdobywając drugą bramkę w spotkaniu.

Mecz na Air Defence Stadium zakończył się zatem rezultatem 3:2 dla Kenijczyków.

Kenia – Tanzania 3:2 (1:2)