PNA 2019: Cztery gole DR Konga

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

W niedzielnym spotkaniu grupy A Pucharu Narodów Afryki, Demokratyczna Republika Konga wysoko 4:0 pokonała Zimbabwe. Wygrana dała jej trzecie miejsce w tabeli.

Pierwsza bramka meczu padła już w 4. minucie. Błąd bramkarza wykorzystał wówczas Jonathan Bolingi, który z bliska skierował piłkę do bramki uderzeniem głową.

Pół godziny później na 2:0 podwyższył Cedric Bakambu, który spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam po świetnym prostopadłym podaniu. Była to również ostatnia bramka w pierwszej połowie.

W 66. minucie Bakambu po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując rzut karny podyktowany za faul bramkarza Zimbabwe. Zespół DR Kongo nie zamierzał na tym poprzestawać. W 78. minucie zdobył czwartego gola. Wynik spotkania ustalił Britt Assombalonga, który dobił obronione przez bramkarza uderzenie jednego ze swoich kolegów.

Zimbabwe – DR Konga 0:4 (0:2)

0:1 Bolingi 4′
0:2 Bakambu 34′
0:3 Bakambu (k.) 66′
0:4 Assombalonga 78′