Piękny gest piłkarza Liverpoolu

Naby Keita
Naby Keita PressFocus

Występujący na co dzień w Liverpoolu Naby Keita po raz kolejny potwierdził, że jest prawdziwym liderem reprezentacji Gwinei. 26-letni pomocnik tym razem wykazał się wspaniałym gestem, udostępniając swój prywatny odrzutowiec kolegom występującym na co dzień w lidze francuskiej.

Koronawirus problemem dla afrykańskich reprezentacji

Już w najbliższą środę (24 marca) reprezentację Gwinei czeka ważne spotkanie w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki z Mali. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że drużyna Gwinei wystąpi w nim poważnie osłabiona. Wszystko z powodu panujących we Francji restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

Zawodnicy z ligi francuskiej musieliby przejść obowiązkową siedmiodniową kwarantannę po powrocie do Francji. W związku z tym na wyjazd swoich zawodników nie chciały zgodzić się poszczególne kluby. Tamtejszy rząd postanowił jednak zrobić wyjątek, dzięki któremu reprezentanci Gwinei nie będą musieli poddać się kwarantannie, jeżeli na najbliższe spotkanie udadzą się prywatnym odrzutowcem.

Takim dysponuje Naby Keita. Zawodnik Liverpoolu przystał na prośbę o ułatwienie przyjazdu kolegom z Ligue 1, oferując im miejsca w swoim prywatnym odrzutowcu. Zgodził się również na pokrycie kosztów związanych z przelotem przez Paryż. Razem z kapitanem reprezentacji na spotkanie będzie mogło się udać pięciu innych zawodników, ale tuż po zakończeniu pojedynku z Mali udadzą się w drogę powrotną. Oznacza to, że nie będą mogli wystąpić w kolejnym meczu z Namibią (28 marca).

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 24. marca 2021 16:48.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 8 comments

No właśnie nie chodzi mi o Liverpool w tej historii mordo. Bardziej o to że tacy piłkarze posiadają privat Jety. Jakby przykładowo gral w Chelsea lub jakimkolwiek innym klubie to też bym musiał to skomentować. Nie miałem pojęcia że zawodnik zarabiający ok. 6 mln. rocznie dysponuje własnym privat Jetem. Mało wiem jeszcze jak widać

Chłopcze ja doskonale wiem co to jest czarter. Ale nie jestem pewny czy Ty czytałeś ten artykuł. Jak nie to Ci zacytuję.
“26-letni pomocnik tym razem wykazał się wspaniałym gestem, udostępniając swój prywatny odrzutowiec kolegom”