Portugalia wybrała następcę Santosa, nowy szef Ronaldo

Roberto Martinez
fot. PressFocus Na zdjęciu: Roberto Martinez

Roberto Martinez zgodnie z medialnymi doniesieniami został selekcjonerem reprezentacji Portugalii. Hiszpan został oficjalnie zaprezentowany w nowej roli w poniedziałek 9 stycznia.

  • Roberto Martinez nie było długo bez pracy
  • Po rozstaniu z reprezentacją Belgii przejmuje stery nad Portugalczykami
  • Jego głównym celem na najbliższe miesiące jest awans na Euro 2024

Roberto Martinez selekcjoner reprezentacji Portugalii

Roberto Martinez to trener, który jeszcze niedawno był łączony z pracą z reprezentacją Polski. Ostateccznie Hiszpan zdecydował się na inną opcję.

Martinez przejął stery nad reprezentacją Portugalii, zastępując w tej roli doświadczonego Fernando Santosa. Związał się z Portugalską Federacją Piłką kontraktem do 2026 roku. Jednocześnie jego głównymi zadaniami będzie wywalczenie przepustki z Selecao na mistrzostwa Europy w Niemczech i mundial w 2026 roku, który odbędzie się w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

49-latek jako trener pracował w przeszłości w Swansea City, Wigan oraz w Evertonie. Opiekunem reprezentacji Belgi był natomiast od 2016 do 2022 roku. Miał też na swoich barkach obowiązki dyrektora technicznego.

Największym jak na razie sukcesem Martineza w pracy trenerskiej jest wygranie Pucharu Anglii z Wigan Athletic w sezonie 2012/2013. Jako selekcjoner Czerwonych Diabłów zaliczył 79 spotkań, notując w nich 56 zwycięstw, 13 remisów i 10 porażek.

Portugalczycy eliminacje do mistrzostw Europy zaczną w marcu od spotkania z Liechtensteinem. Trzy dni później Selecao zmierzą się z Luksemburgiem. Rywalami Portugalii w grupie J będą również Bośnia i Hercegowina, Islandia oraz Słowacja.

Czytaj więcej: Portugalczycy sondowali Mourinho jako następcę Santosa

Komentarze