MŚ U-20: Korea Południowa uzupełnia stawkę półfinalistów

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019
Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

Gracze kadry Korei Południowej wygrali z Senegalem (po karnych). W półfinale MŚ U-20 gracze z Azji zmierzą się z Ekwadorem.

Jak wyglądało to spotkanie? W 25. minucie na uderzenie zdecydował się Niane. Dobrze w bramce rywali spisał się jednak Gwangyeon Lee.

Do przerwy zobaczyliśmy tylko jednego gola. W 37. minucie pewnym uderzeniem popisał się Diagne i Senegal wyszedł na prowadzenie.

W końcówce gracze z Azji mieli swoje sytuacje. Najpierw niecelnie głową próbował Se-Hun Oh. Potem Kangin Lee został zatrzymany przez dobrze interweniującego bramkarza Senegalu.

Azjaci doprowadzili do wyrównania kilkanaście minut po zmianie stron. Wówczas jedenastkę na gola zamienił Kangin Lee.

W 74. minucie rzut karny mieli zawodnicy z Afryki. Przy pierwszym uderzeniu golkiper Korei Południowej obronił. Sędzia nakazał jednak powtórzenie jedenastki, ponieważ uznał, że Gwangyeon Lee wyszedł zbyt daleko przy tej interwencji. W powtórce Senegalczyk umieścił już piłkę w siatce.

W 86. minucie Niane znowu trafił. Tym razem jego bramka nie została jednak uznana przez głównego sędziego – z powodu zagrania ręką.

W 98. minucie Ji-Sol Lee wyrównał (po kornerze) i czekała nas dogrywka, ponieważ w regulaminowym czasie gry było 2:2.

W szóstej minucie dogrywki Azjaci objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Young-Wook Cho.

Senegal nie zamierzał jednak składać broni. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Ciss i mieliśmy rzuty karne.

Kto okazał się lepszy w jedenastkach? Gracze z Azji. Koreańczycy strzelili bowiem trzy razy, a rywale tylko dwukrotnie.

Korea Południowa U-20 – Senegal U-20 3:3 (0:1) po dogrywce

0:1 Diagne 37′
1:1 Kangin Lee 62′ (k.)
1:2 Niane 76′ (k.)
2:2 Ji-Sol Lee 90+8′
3:2 Young-Wook Cho 96′ (dogrywka)
3:3 Ciss 120+1′