ME U-21: Zabójcza końcówka Francuzów!

Mistrzostwa Europy U-21
Na zdjęciu: Mistrzostwa Europy U-21

W jednym z hitów fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 21, reprezentacja Francji pokonała 2:1 Anglię, choć jeszcze kilka chwil przed końcem regulaminowego czasu gry na prowadzeniu byli rywale.

W 26. minucie prowadzący to spotkanie sędzia Srdjan Jovanović podyktował pierwszą jedenastkę dla francuskiego zespołu za zagranie piłki ręką przez jednego z Anglików. Jedenastkę zmarnował jednak Moussa Dembele, którego uderzenie świetnie obronił Henderson. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli.

W 57. minucie Francuzom dał o sobie znać Phil Foden, który popisał się świetną indywidualną akcją. Po minięciu kilku rywali i wejściu z piłką w pole karne, pewnie uderzył obok zaskoczonego Bernardoniego, wyprowadzając Anglików na prowadzenie.

W 63. minucie brutalnie w swoim polu karnym jednego z rywali sfaulował Hamza Choudhory. Sędzia nie miał wyjścia i musiał pokazać Anglikowi czerwoną kartkę oraz podyktować drugi rzut karny dla Francji. Tym razem świetnej szansy nie zdołał wykorzystać Houssem Aouar, po którego strzale z jedenastu metrów piłka trafiła w słupek.

Francuzi nie zamierzali jednak rezygnować. Grając z przewagą jednego zawodnika do końca meczu szukali okazji do zdobycia wyrównującego gola. Udało im się do w 90. minucie. Angielskiego bramkarza uderzeniem z około trzynastu metrów pokonał Jonathan Ikone.

W tym momencie wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. Tymczasem Francuzi poszli za ciosem i w doliczonym przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niefortunną interwencją popisał się wówczas Aaron Wan-Bissaka, który po rzucie rożnym i próbie strzału jednego z rywali, skierował piłkę do bramki swojego zespołu.

Anglia – Francja 1:2 (0:0)