ME U-21: Sześć goli w meczu Chorwacji z Anglią

Mistrzostwa Europy U-21
Na zdjęciu: Mistrzostwa Europy U-21

Sześć bramek padło w meczu grupy C Mistrzostw Europy do lat 21 pomiędzy reprezentacjami Chorwacji i Anglii. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Obie drużyny już wcześniej straciły jednak szanse na awans do fazy pucharowej.

Anglicy objęli prowadzenie w 11. minucie po spokojnym strzale Nelsona z rzutu karnego. Chorwaci wyrównali jednak sześć minut przed przerwą. Angielskiego bramkarza pięknym uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał Josip Brekalo.

Trzy minuty po przerwie Anglia ponownie była na prowadzeniu. Tym razem po złej interwencji jednego z obrońców, piłka trafiła w polu karnym pod nogi Jamesa Maddisona, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

Na wyrównanie nie trzeba było jednak długo czekać. W 62. minucie Sandro Kulenović wyłożył piłkę przed pole karne Nikoli Vlasicowi, który technicznym uderzeniem zmusił Hendersona do kapitulacji.

W 70. minucie reprezentacja Anglii po raz trzeci w tym meczu wyszła na prowadzenie. Tym razem po bardzo ładnym strzale Kenny’ego z dystansu. Ale i tym razem Chorwaci odpowiedzieli. Po prostopadłym podaniu Ivanuseca, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Brekalo. Wynik 3:3 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Chorwacja – Anglia 3:3 (1:1)

0:1 Nelson (k.) 11′
1:1 Brekalo 39′
1:2 Maddison 48′
2:2 Vlasić 62′