Louis Van Gaal blisko objęcia sterów w reprezentacji Holandii

Louis Van Gaal
Pressfocus Na zdjęciu: Louis Van Gaal

Po nieudanej przygodzie Holendrów na Euro 2020, Frank de Boer zrezygnował z posady selekcjonera. Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje odnośnie powrotu Lousia Van Gaala do kadry Oranje. Co więcej, krajowa gazeta “De Telegraaf” twierdzi, że 69-latek osiągnął już porozumienie z federacją i lada dzień zostanie ogłoszony nowym szkoleniowcem reprezentacji.

  • Luois Van Gaal od kilku dni łączony jest z powrotem do pracy selekcjonera reprezentacji Holandii
  • Dotychczas doświadczony trener już dwukrotnie prowadził Oranje w latach (2000-2001 i 2012-2014)
  • 69-latek pozostaje bez pracy od 2016 r., kiedy został zwolniony z Manchesteru United

Luois Van Gaal wróci do pracy?

W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski, mówiące o powrocie Luoisa Van Gaala do reprezentacji Holandii. Wszystko za sprawą rezygnacji Franka de Boera, który odszedł z kadry po nieudanym występie Oranje na Euro 2020.

Tymczasem holenderska gazeta “De Telegraaf” przekazała już więcej konkretnych informacji. Z raportu wynika, że 69-latek doszedł do porozumienia z federacją i w tej chwili włodarze czekają na zestawienie listy nazwisk asystentów doświadczonego menadżera.

Zwolennikiem takiego rozwiązania jest sam dyrektor holenderskiego Związki Piłki Nożnej, Nico Jan Hoogma. Według niego, Van Gaal ma odpowiedni charakter do tej posady oraz wie, jak radzić sobie z trudnymi charakterami młodych piłkarzy.

Louis Van Gaal po raz trzeci selekcjonerem Oranje?

Mówi się przecież, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Tymczasem Louis Van Gaal nie zważa na schematy i po prostu pragnie odbudować drużynę narodową. Za chwilę skończy 70-lat i być może jest to już końcowy etap jego bogatej kariery trenerskiej.

Początek przygody z reprezentacja Oranje był jednak rozczarowujący. Kiedy w 2000 r., przejął obowiązki selekcjonera i poprowadził zespół jedynie w 14 spotkaniach. W dodatku nie zakwalifikował się do żadnej wielkiej imprezy, co skutkowało natychmiastowym zwolnieniem. Zdecydowanie lepiej poszło mu w latach (2012-2014). Wówczas z Holandią wywalczył brązowy medal na mundialu w Brazylii.

“De Telegraaf” podaje, że wraz z 69-latkiem do drużyny narodowej prawdopodobnie przybędą jego dobrzy znajomi, Frans Hoek, Henk Fraser i Danny Blind.

Po zwolnieniu z Manchesteru United słuch o Van Gaalu zaginął

Powrót Luisa Van Gaala na ławkę trenerską może być zaskoczeniem. Szkoleniowiec został niespodziewanie zwolniony pięć lat temu z Manchesteru United i to zaraz po tym jak poprowadził Czerwone Diabły do triumfu w Pucharze Anglii.

Od tamtej pory nie przyjął żadnej oferty, choć trzeba przyznać, że na ich brak na pewno nie narzekał. Reprezentację Holandii czekają we wrześniu trzy spotkania eliminacyjne do mistrzostw Świata 2022, w których kadrowicze zmierzą się z Norwegią, Czarnogórą oraz Turcją.

Przeczytaj również: Największy piłkarski skandal w historii IO

Komentarze