Kolejna gwiazda Belgów rozstaje się z reprezentacją. Kończy się złote pokolenie

Axel Witsel oficjalnie poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że kończy karierę reprezentacyjną. To już czwarty Belg w ostatnim czasie, który rozstaje się z kadrą narodową.

Axel Witsel
PressFocus Na zdjęciu: Axel Witsel
  • Axel Witsel poinformował, że kończy karierę reprezentacyjną
  • 34-latek rozegrał w kadrze narodowej 130 spotkań i zdobył m.in. brązowy medal MŚ
  • To czwarta belgijska gwiazda, która zdecydowała się na taki ruch w ostatnim czasie

Złote pokolenie Belgów powoli się kończy. Axel Witsel rozstaje się z kadrą narodową

Axel Witsel poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że kończy reprezentacyjną karierę. 34-letni pomocnik Atletico Madryt rozegrał 130 meczów dla Belgii, w których zdobył 12 bramek. Jego największym sukcesem jest brązowy medal MŚ 2018. Łącznie wystąpił na trzech mundialach (2014, 2018, 2022) oraz dwóch mistrzostwach Europy (2016, 2020).

– Po dokładnym przemyśleniu, z wielkim emocjami podjąłem decyzję o przejściu na międzynarodową emeryturę. To była wielka duma, że mogłem reprezentować mój kraj przez ostatnie 15 lat. Teraz ważne jest, aby poświęcić więcej czasu mojej rodzinie i skupić się na moim klubie. Dziękuję wszystkim osobom, które pozwoliły mi rozwijać się pod koszulką Czerwonych Diabłów – napisał Axel Witsel.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Witsel jest czwartym graczem, który ogłosił rozstanie z kadrą. Wcześniej taką decyzję podjęli: Simon Mignolet, Toby Alderweireld i Eden Hazard.

Komentarze