Holandia - Polska
Holandia - Polska fot. PressFocus

Holendrzy liczą na cud i myślą o przyszłości

Dzisiaj wieczorem reprezentacja Polski zmierzy się na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Holandią. Na czym skupiają się holenderskie media w kontekście ostatniego meczu w fazie grupowej Ligi Narodów? Przede wszystkim na szansach drużyny na wywalczenie awansu do Final Four, ale zwracają również uwagę na możliwą nieobecność w polskim zespole Roberta Lewandowskiego.

Czytaj dalej…

W Holandii nie tracą nadziei na wywalczenie awansu do turnieju finałowego, ale zdają sobie sprawę, że będzie o to bardzo trudno. Pomarańczowi, aby zakończyć rywalizację na pierwszym miejscu w grupie 1 dywizji A Ligi Narodów, nie tylko muszą pokonać reprezentację Polski, ale także liczyć na cud w drugim grupowym meczu, w którym reprezentacja Włoch musiałaby stracić punkty na wyjeździe z najsłabszym zespołem w stawce – Bośnią i Hercegowiną.

W Holandii wierzą, że taki scenariusz jest możliwy, przywołując między innymi dwie niespodzianki, które Bośnia sprawiła już w obecnej edycji Ligi Narodów. “Wcześniejsze wyniki nie są żadną gwarancję, ale Włochy zremisowały u siebie we wrześniowym meczu z drużyną Miralema Pjanicia i spółki. Holandia nie zdobyła gola w Sarajewie i zremisowała 0:0” – czytamy w Algemeen Dagblad

Holendrzy zwrócili uwagę na zachowanie Lewandowskiego

Przed meczem z Polską w holenderskich tematów nie zabrakło nazwiska Roberta Lewandowskiego. Zwracają oni uwagę przede wszystkim uwagę na możliwą absencję najlepszego polskiego zawodnika, ale także wspominają o zachowaniu kapitana reprezentacji Polski po zakończeniu ostatniego spotkania z Włochami, które jak się okazuje, odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce.

“Gwiazda reprezentacji Polski Robert Lewandowski może nie zagrać przeciwko Holandii. Według kilku polskich mediów 32-letni napastnik doznał kontuzji mięśniowej podczas przegranego niedzielnego meczu z Włochami (…) Lewandowski był wyraźnie zirytowany słabą grą swojej drużyny i uniknął czerwonej kartki, gdy uderzył łokciem przeciwnika. Lewandowskiego szczególnie zirytowały taktyczne decyzje selekcjonera Jerzego Brzęczka” – czytamy w Fox Sports.

Holenderskie media cytują również wypowiedzi Franka de Boera na temat możliwego braku Lewandowskiego w składzie polskiego zespołu. – Lewandowski być może jest teraz najlepszym środkowym napastnikiem na świecie. Jeśli go zabraknie, na pewno będzie miało to znaczenie dla Polski – mówił szkoleniowiec.

Holendrzy myślami przy dużych turniejach

Temat środowego meczu na pewno nie jest dominujący w holenderskich mediach. Pomarańczowi wybiegają już w przyszłość i myślą o dużych turniejach, które czekają drużynę. Frank de Boer uważa, że jest na dobrej drodze, ale czeka go wiele trudnych decyzji w najbliższym czasie. – Mamy rozsądną mieszankę młodych i starszych zawodników. Jedyną wadą jest to, że wielu zawodników nie zagrało jeszcze na dużym turnieju – mówił De Boer cytowany przez portal nu.vl.

– Dwa pierwsze turnieje, których doświadczyłem, sprowadzały się tylko do mojej obecności na nich. Musisz się do tego przyzwyczaić. To miłe, kiedy wiesz, co oznacza taki turniej. To może być teraz dla nas minusem. Być może dlatego naszym szczytowym momentem będą mistrzostwa świata w 2022 roku, ale na pewno dysponujemy dużym potencjałem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zaistnieć na najbliższych Mistrzostwach Europy – kontynuował szkoleniowiec.

Komentarze